Coulthard spins Hakkinen Irvine passes Austrian GP F1 1999 Photo F1 History

Na današnji dan 1999. Eddie Irvine došao je do druge pobjede u sezoni nakon što je David Coulthard izvrtio svog momčadskog kolegu Miku Hakkinena u drugom zavoju prvoga kruga.

Austrija je bila deveta od 16 utrka prvenstva, a na prošloj utrci na Silverstoneu Michael Schumacher imao je nesreću u prvom krugu kad su mu otkazale stražnje kočnice nakon čega se zabio u gume i slomio nogu.

Schumachera je zamijenio Finac Mika Salo, a u kvalifikacijama su McLareni bili sekundu brži od trećeplasiranog Irvinea u Ferrariju i očekivala se dominantna pobjeda srebrnih strijela.

Tako nije mislio David Coulthard koji je u drugom zavoju prekasno kočio i dotaknuo Hakkinena nakon čega se Finac izvrtio i pao na začelje poretka. Slavio je Irvine s tri desetinke ispred Coultharda, a treći je bio Hakkinen koji se uspio oporaviti nakon katastrofalnog prvog kruga.

Irvine je ovom pobjedom došao na samo dva boda iza Hakkinena u ukupnome poretku dok je Ferrari imao dva boda više od Ferrarija.

“Znao sam da kvalifikacije ne predstavljaju naše prave performanse i zbog toga i prave strategije uspio sam pobijediti,” komentirao je Irvine nakon utrke.

“Dokazao sam da mogu odraditi posao. U ranoj fazi utrke morao sam čuvati gorivo, ali zatim sam to nadoknadio prije svog ulaska u boks.”

“Dim iz moga bolida pretkraj utrke vjerojatno je dolazio iz moga mozga jer sam morao misliti na toliko stvari, gorivo, kočnice, gume, nije bila samo vožnja.”

“Prošloga tjedna na testiranju u Monzi napravili smo veliki korak naprijed na brzim stazama pa sam siguran uoči Hockenheima.”

STARTNI POREDAK

11Mika HäkkinenMcLaren/Mercedes1:10.954
22David CoulthardMcLaren/Mercedes1:11.1530.199
34Eddie IrvineFerrari1:11.9731.019
48H-H.FrentzenJordan/Mugen-Honda1:12.2661.312
516R.BarrichelloStewart/Ford1:12.3421.388
617Johnny HerbertStewart/Ford1:12.4881.534
73Mika SaloFerrari1:12.5141.560
86Ralf SchumacherWilliams/Supertec1:12.5151.561
922J.VilleneuveBAR/Supertec1:12.8331.879
1010Alexander WurzBenetton/Playlife1:12.8501.896
117Damon HillJordan/Mugen-Honda1:12.9011.947
129G.FisichellaBenetton/Playlife1:12.9241.970
1319Jarno TrulliProst/Peugeot1:12.9992.045
145A.ZanardiWilliams/Supertec1:13.1012.147
1523Ricardo ZontaBAR/Supertec1:13.1722.218
1612Pedro DinizSauber/Petronas1:13.2232.269
1711Jean AlesiSauber/Petronas1:13.2262.272
1818Olivier PanisProst/Peugeot1:13.4572.503
1920Luca BadoerMinardi/Ford1:13.6062.652
2015T.TakagiArrows1:13.6412.687
2114Pedro de la RosaArrows1:14.1393.185
2221Marc GenéMinardi/Ford1:14.3633.409

REZULTATI UTRKE

14Eddie IrvineFerrari711:28:12.438 
22David CoulthardMcLaren/Mercedes711:28:12.7510.313
31Mika HäkkinenMcLaren/Mercedes711:28:34.72022.282
48H-H.FrentzenJordan/Mugen-Honda711:29:05.24152.803
510Alexander WurzBenetton/Playlife711:29:18.7961:06.358
612Pedro DinizSauber/Petronas711:29:23.3711:10.933
719Jarno TrulliProst/Peugeot701:28:28.5411 krug
87Damon HillJordan/Mugen-Honda701:28:29.6901 krug
93Mika SaloFerrari701:28:35.7471 krug
1018Olivier PanisProst/Peugeot701:28:40.0351 krug
1121Marc GenéMinardi/Ford701:29:25.1261 krug
129G.FisichellaBenetton/Playlife681:25:51.478Motor
1320Luca BadoerMinardi/Ford681:28:58.1883 kruga
1417Johnny HerbertStewart/Ford671:29:20.5894 kruga
1523Ricardo ZontaBAR/Supertec631:19:59.481Kvačilo
 
(4)16R.BarrichelloStewart/Ford551:09:00.915Motor
(6)11Jean AlesiSauber/Petronas491:01:43.944Bez goriva
(16)14Pedro de la RosaArrows3849:06.267Izvrtio se
(13)5A.ZanardiWilliams/Supertec3544:38.464Bez goriva
(12)22J.VilleneuveBAR/Supertec3443:20.616Poluosovina
(15)15T.TakagiArrows2532:08.513Motor
(6)6Ralf SchumacherWilliams/Supertec810:27.914Izvrtio se

Najbrži krug: Mika Hakkinen – 1:12.107 (krug 39)

POREDAK VOZAČA NAKON 9/16 UTRKA

1Mika Häkkinen44104101064
2Eddie Irvine421026341610
3Michael Schumacher326101042 
4Heinz-Harald Frentzen296431033
5David Coulthard2866106
6Ralf Schumacher19432334
7Giancarlo Fisichella133226
8Rubens Barrichello10244
9Damon Hill532
10Alexander Wurz312
11Pedro Diniz3111
12Johnny Herbert22
13Pedro de la Rosa11
14Olivier Panis11
15Jean Alesi11
16Jarno Trulli11

POREDAK KONSTRUKTORA

1Ferrari741081016743610
2McLaren/Mercedes72 1064161061010
3Jordan/Mugen-Honda3464331053
4Williams/Supertec19432334
5Benetton/Playlife1632362
6Stewart/Ford122424
7Sauber/Petronas4  1111
8Prost/Peugeot2 11
9Arrows11
Load More Related Articles
Load More In Povijest
Subscribe
Obavijesti me o
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Check Also

VN Kanade 2011. – Najduža utrka u F1 povijesti s dramatičnim završetkom

Jenson Button na današnji je dan 2011. pobijedio na dramatičnoj VN Kanade na kojoj je na p…