Lewis Hamilton je na današnji dan 2017. pobijedio na VN Belgije nakon što je uspio zadržati Sebastiana Vettela koji mu je bio blizu cijelu utrku i smanjio njegovo vodstvo u poretku vozača na sedam bodova.

Hamiltonu je ovo peta pobjeda u sezoni do koje je došao nakon napete borbe sa Sebastianom Vettelom koji mu je cijelu utrku bio unutar dvije sekunde, a u posljednjoj dionici imali su različite strategije iako do promjena pozicije nije došlo.

Posljednje mjesto na pobjedničkom postolju zauzeo je Ricciardo u Red Bullu, a Raikkonen je završio četvrti unatoč kaznin od 10 sekundi mirovanja u boksu koju je dobio zbog prebrze vožnje pod dvostrukim žutim zastavama.

Bottas je i u utrci bio tek sjena momčadskog kolege i završio je peti, ali Mercedes je ipak povećao vodstvo ispred Ferrarija na 42 boda.

Hamilton je poveo s pole positiona i preživio prvi Vettelov napad na Kemmel pravcu u prvome krugu, a nakon toga je kontrolirao razmak ispred Vettela do prvih ulazaka u boks.

Britanac je vodstvo zadržao i nakon prvih promjena guma, ali sudar dvaju vozača Force Indije na usponu prema Eau Rougeu izazvao je izlazak sigurnosnog automobila zbog krhotina na stazi što je Vettelu dalo još jednu priliku.

Sigurnosni automobil vozači su iskoristili kako bi drugi puta promijenili gume, a dok je Hamilton opet uzeo soft Vettel se odlučio za ultrasoft.

Ali ni mekše gume nisu pomogle Vettelu da prestigne Hamiltona koji zadržao vodstvo i došao do treće pobjede na Spa Francorchampsu.

Ricciardo je bio četvrti uoči povlačenja sigurnosnog automobila, ali je uz pomoć zavjetrine prestigao Bottasa na ultrasoft gumama i preuzeo treće mjesto. Raikkonen je također prestigao Bottasa na istom mjestu u borbi za četvrto mjesto.

Hulkenberg je iskoristio rano Verstappenovo odustajanje zbog gubitka snage i završio šesti za Renault, a sedmi je završio Grosjean u Haasu nakon teškog početka vikenda u Belgiji.

Massa se sjajno probio sa začelja i završio osmi, a Ocon je unatoč sudaru su Perezom završio deveti i nastavio svoj niz završavanja utrka.

Sainz je osvojio posljednji bod na utrci za Toro Rosso.

Alonso se na startu probio do sedmoga mjesta, ali malo po malo prestizali su ga bolidi s jačim motorima da bi Španjolac kasnije odustao zbog problema s motorom.

Iduća utrka vozi se za tjedan dana u Monzi.

Učitaj još iz Povijest

2 Komentari na "Belgija 2017. – Hamilton zadržao Vettela i smanjio zaostatak u prvenstvu"

Sortiraj od:   najnovijeg | najstarijeg | s najviše glasova