Valtteri Bottas odvozio je najbrži krug na prvom dijelu posljednjega dana prvoga testa u Barceloni koji je 1.5 s brži od dosad najbržeg vremena ove godine i samo tri desetinke sporiji od rekorda staze, a Ferrari je imao problem s motorom.

Bottas je koristeći najmekše Pirellijeve C5 gume odvozio krug 1:15.732, 1.4 sekundi brže od drugoplasiranog Ocona u Renaultu, a samo tri desetinke sporije od svog prošlogodišnjeg pole position kruga (1:15.406).

Vettel je imao najviše krugova od svih vozača oko 11:30 sati (40), ali je stao na stazi u 12. zavoju i izazvao drugu crvenu zastavu ove sezone nakon jučerašnjeg prekida zbog Raikkonena u Alfi.

Test se nastavio nakon 20-ak minuta nakon što je Ferrari dostavljen natrag u garažu, ali nakon incidenta Vettel više nije izlazio na stazu te je završio deveti, pretposljednji najbrži u jutarnjem dijelu dana.

Ferrari će za ostatak dana zamijeniti motor dok će oštećeni primjerak biti poslan u tvornici na analizu.

Nakon što se test nastavio Verstappen je bio najbrži na C2 gumama, ali ga je ubrzo srušio Bottas s dotad najboljim krugom na testiranjima (1:16.8) koji je nakon toga srušio na C4 gumama (1:16.417).

Ali Finac je nakon toga stavio C5 gume i odvozio 1:15.732, sat vremena prije kraja jutarnjega dijela dana, što je pola sekunde brže od najbržeg vremena cijelih prošlogodišnjih testiranja.

Kad je Bottas završio svoj najbrži krug, Latifi u Williamsu stao je na startno ciljnom pravcu i izazvao treću crvenu zastavu, a Kanađanin se više nije vraćao na stazu te je završio posljednji s 44 kruga.

Ocon je završio drugi za Renault na C4 gumama s vrlo dobrih 76 krugova (samo je Verstappen odvozio više), a poslijepodne će predati R.S.20 momčadskom kolegi Ricciardu.

Stroll je nastavio s brzim krugovima za Racing Point i postavio treće najbrže vrijeme, dvije desetinke iza Ocona na istim gumama, i desetinku ispred Kvyata u AlphaTauriju.

Verstappen je bio peti za Red Bull, ali s najviše krugova od svih vozača (86) pri čemu je pretežno vozio na tvrđim C2 gumama.

Giovinazzi je bio šesti za Alfa Romeo ispred Sainza u McLarenu, a Grosjean u Haasu bio je brži od Vettela i Latifija koji su imali tehničkih problema i jedini nisu odvozili više od 50 krugova.

Bottas Mercedes F1 W11 Barcelona Test 1 Day 2 pitlane Photo Daimler

Formula 1 potvrdila kalendar za prvih osam utrka 2020.

Vodstvo Formule 1 potvrdilo je prvih osam utrka u ovogodišnjem kalendaru koji će započeti …