Valtteri Bottas i Lewis Hamilton još su jednom bili najbrži na Paul Ricardu te su i na trećem treningu odvozili dva najbrža vremena, a Charles Leclerc i treći je puta bio treći najbrži za Ferrari s četiri desetinke zaostatka.

Bottas je bio uvjerljivo najbrži sve dok i Hamilton nije postavio reprezentativno vrijeme na softu nakon što je ponovno pogriješio u prvom brzom krugu na crveno označenim Pirellijevim gumama, a aktualni svjetski prvak uspio se približiti Bottasu na četiri stotinke zaostatka.

Mercedes je tako na sva tri treninga na Paul Ricardu zauzeo prva dva mjesta, na stazi na kojoj su i prošle godine zauzeli prvi startni red, a Leclerc u Ferrariju još je jednom bio treći najbrži.

Bottas je vodio nakon prvih pokušaja na trećem treningu s nešto više od dvije desetinke prednosti ispred Hamiltona, a kad su se prebacili na soft gume Mercedesovi vozači povećali su svoju prednost ispred konkurencije.

Vettel je bio četvrti najbrži u drugom Ferrariju, dvije desetinke iza Leclerca, a Ferrari je bio gotovo sekundu ispred Red Bulla koji se, kao i na drugom treningu, našao pod prijetnjom McLarena.

McLaren je na drugom treningu bio peti i sedmi najbrži nakon što Verstappen nije odvozio brzi krug na softu, ali Norris i Sainz nastavili su sa sjajnim vožnjama i na trećem treningu te su završili sedmi (Norris) i deveti (Sainz).

Norris je bio samo 0.055 sekundi sporiji od Gaslyja i 0.116 sekundi sporiji od Verstappena, a Ricciardo je na osmom mjestu razdvojio McLarenove vozače na Renaultovoj domaćoj utrci.

Raikkonen je još jednom bio brz za Alfa Romeo na 10. mjestu, manje od tri desetinke iza Norrisa, a Giovinazzi je potvrdio Alfinu brzinu na 12. mjestu, dvije desetinke iza momčadskog kolege.

Toro Rosso zauzeo je 13. i 17. mjesto nakon obećavajuće brzine na drugom treningu, a Albon je bio gotovo četiri desetinke brži od Kvyata.

Grosjean i Magnussen bili su tek 14. i 15. za Haas, ispred Pereza kao bržega vozača Racing Pointa, a Stroll je bio 18. najbrži, brži tek od vozača Williamsa Russella i Kubice.

Russell je odvozio samo četiri kruga zbog gubitka snage na početku treninga pa je završio posljednji, a Kubica je kao 19. najbrži bio 1.2 s sporiji od Strolla.

Obavijesti me o

Pogledajte Kimijev kvalifikacijski krug u Francuskoj 2002. uz vrišteći Mercedesov V10 na 18 400 o/min!

Pogledajte Kimijev kvalifikacijski krug u Francuskoj 2002. uz vrišteći Mercedesov V10 na 1…