0
0
1,388
Bottas Bahrain F1 test 2017 supersoft Foto XPB

Valtteri Bottas bio je najbr┼żi na posljednjem danu sezonskog testa u Bahrainu nakon ┼íto je odvozio ─Źak 143 kruga, a McLaren Honda pokazala je za njih zavidnu pouzdanost i brzinu na ─Źetvrtom mjestu s 81 odvo┼żenim krugom.

Bottas je ve─çi dio vremena proveo isprobavaju─çi razli─Źite aerodinami─Źke konfiguracije i evaluirao Pirellijeve gume nakon ┼íto je na VN Bahraina imao velikih problema s potro┼ínjom stra┼żnjih guma.

Dan nije pro┼íao bez problema za Mercedes koji je stao na stazi prije ru─Źka, ali dan s najbr┼żim vremenom i ─Źak 143 odvo┼żena kruga te┼íko se mo┼że smatrati neuspje┼ínim.

Vettel je bio drugi najbr┼żi, ali s puno manje krugova zbog brojnih problema s bolidom. Talijani su ujutro otkrili curenje teku─çine u hidrauli─Źkom sustavu zbog ─Źega su morali rastaviti cijeli stra┼żnji kraj pa je Vettel prije ru─Źka odvozio tek osam krugova.

Nakon ru─Źka Vettel je izgubio puno vremena zbog problema s telemetrijom pa je morao ─Źekati dok in┼żenjeri nisu otklonili problem, ali svejedno je uspio odvoziti 64 kruga.

Carlos Sainz bio je tre─çi najbr┼żi u Toro Rossu nakon ┼íto je preuzeo STR12 od mom─Źadskog kolege Kvyata koji je vozio ujutro, a Stoffel Vandoorne bio je ─Źetvrti najbr┼żi sa samo osam desetinki zaostatka za Mercedesom.

McLarenov trka─çi direktor Eric Boullier dana┼ínji je dan proglasio najboljim danom testa u 2017. jer su odvozili 81 krug i postavili ─Źetvrto najbr┼że vrijeme, gotovo bez ikakvih problema iako su imali istu specifikaciju motora kao i ju─Źer.

Vandoorne McLaren Honda Bahrain test F1 2017 Foto XPB

Kevin Magnussen nastavio je isprobavati nove ko─Źnice proizvo─Ĺa─Źa Carbone Industries koje je Grosjean ju─Źer opisao kao vrlo dobre, a Danac je dan zavr┼íio na petom mjestu s 12 tisu─çinki zaostatka za Vandoorneom.

Ocon je bio ┼íesti najbr┼żi u Force Indiji ispred Kvyata i Paffeta koji je prvi puta vozio F1 bolid nakon ─Źetiri godine, a Renaultov Sergey Sirotkin bio je deveti najbr┼żi sa sekundom zaostatka za Bottasom i ─Źak 126 krugova.

Renault je isprobao nove aerodinami─Źke dijelove za koje su se ve─ç uvjerili da rade kako treba, a me─Ĺu njima se isti─Źe novo prednje krilo za ne┼íto vi┼íe downforce zahtjeve.

Prvak GP2 serije iz 2016. Pierre Gasly bio je deseti najbr┼żi za Red Bull s 1.288 sekundi zaostatka i 65 odvo┼żenih krugova, a Wehrlein je u Sauberu odvozio tre─çi najve─çi broj krugova (91).

Sergio Perez bio je posljednji na ljestvici najbr┼żih vremena sa 70 odvo┼żenih krugova.

Idu─çi sezonski test vozi se u Ma─Ĺarskoj, tako─Ĺer u utorak i srijedu nakon trka─çeg vikenda.