Bottas najbrži, McLaren imao najbolji testni dan u 2017.

Bottas Bahrain F1 test 2017 supersoft Foto XPB

Valtteri Bottas bio je najbrži na posljednjem danu sezonskog testa u Bahrainu nakon što je odvozio čak 143 kruga, a McLaren Honda pokazala je za njih zavidnu pouzdanost i brzinu na četvrtom mjestu s 81 odvoženim krugom.

Bottas je veći dio vremena proveo isprobavajući različite aerodinamičke konfiguracije i evaluirao Pirellijeve gume nakon što je na VN Bahraina imao velikih problema s potrošnjom stražnjih guma.

Dan nije prošao bez problema za Mercedes koji je stao na stazi prije ručka, ali dan s najbržim vremenom i čak 143 odvožena kruga teško se može smatrati neuspješnim.

Vettel je bio drugi najbrži, ali s puno manje krugova zbog brojnih problema s bolidom. Talijani su ujutro otkrili curenje tekućine u hidrauličkom sustavu zbog čega su morali rastaviti cijeli stražnji kraj pa je Vettel prije ručka odvozio tek osam krugova.

Nakon ručka Vettel je izgubio puno vremena zbog problema s telemetrijom pa je morao čekati dok inženjeri nisu otklonili problem, ali svejedno je uspio odvoziti 64 kruga.

Carlos Sainz bio je treći najbrži u Toro Rossu nakon što je preuzeo STR12 od momčadskog kolege Kvyata koji je vozio ujutro, a Stoffel Vandoorne bio je četvrti najbrži sa samo osam desetinki zaostatka za Mercedesom.

McLarenov trkaći direktor Eric Boullier današnji je dan proglasio najboljim danom testa u 2017. jer su odvozili 81 krug i postavili četvrto najbrže vrijeme, gotovo bez ikakvih problema iako su imali istu specifikaciju motora kao i jučer.

Vandoorne McLaren Honda Bahrain test F1 2017 Foto XPB

Kevin Magnussen nastavio je isprobavati nove kočnice proizvođača Carbone Industries koje je Grosjean jučer opisao kao vrlo dobre, a Danac je dan završio na petom mjestu s 12 tisućinki zaostatka za Vandoorneom.

Ocon je bio šesti najbrži u Force Indiji ispred Kvyata i Paffeta koji je prvi puta vozio F1 bolid nakon četiri godine, a Renaultov Sergey Sirotkin bio je deveti najbrži sa sekundom zaostatka za Bottasom i čak 126 krugova.

Renault je isprobao nove aerodinamičke dijelove za koje su se već uvjerili da rade kako treba, a među njima se ističe novo prednje krilo za nešto više downforce zahtjeve.

Prvak GP2 serije iz 2016. Pierre Gasly bio je deseti najbrži za Red Bull s 1.288 sekundi zaostatka i 65 odvoženih krugova, a Wehrlein je u Sauberu odvozio treći najveći broj krugova (91).

Sergio Perez bio je posljednji na ljestvici najbržih vremena sa 70 odvoženih krugova.

Idući sezonski test vozi se u Mađarskoj, također u utorak i srijedu nakon trkaćeg vikenda.

Hamilton pobjednik VN SAD-a, Mercedesu naslov prvaka

Lewis Hamilton došao je na korak do osvajanja četvrtoga naslova prvaka pobjedom na VN SAD-…