Bottas u prvoj sezoni s Mercedesom cilja na osvajanje naslova prvaka

Bottas leads Hamilton Spanish GP F1 2016 Foto Williams

Novi Mercedesov vozač Valtteri Bottas kaže da je njegov cilj u prvoj sezoni s Mercedesom osvajanje naslova svjetskog prvaka bez obzira što mu je momčadski kolega trostruki svjetski prvak Lewis Hamilton.

Rosberg se na opće iznenađenje povukao iz Formule 1 samo pet dana nakon osvajanja naslova prvaka na posljednjoj utrci sezone u Abu Dhabiju, a Mercedes vjeruje da je u Bottasu pronašao pravu zamjenu koja će se dobro slagati s njihovom prvom zvijezdom koja je u momčadi od 2013.

Bottas u Mercedesu ima jednogodišnji ugovor što znači da će od prve utrke morati pokazati zašto je upravo on doveden kao zamjena aktualnom svjetskom prvaku Rosbergu.

Lewisov otac Anthony Hamilton vjeruje da će njegov sin biti glavni favorit za naslov prvaka i Bottasa upozorava da bi suočavanje s njegovim sinom u istoj momčadi moglo biti opasno za njegovu karijeru.

“Ni ja ne bih volio biti svoj momčadski kolega,” rekao je Bottas na njegove tvrdnje.

“Vidjet ćemo, sezona uskoro počinje i vidjet ćemo kako će ići.”

“Moj cilj je odmah se boriti s njim.”

“Nadam se da ćemo uspjeti odvoziti puno kilometara s novim bolidom na predsezonskim testiranjima, da sve bude kako je planirano i da imamo pouzdan i brz bolid.”

“Moj cilj je osvojiti prvenstvo, sad imam pravu priliku za to,” odlučan je Bottas.

Hamilton je prošle godine tek drugi put u karijeri izgubio od momčadskog kolege, a prvi koji ga je pobijedio bio je Button u McLarenu 2011.

U kvalifikacijama je Lewis samo jednom u karijeri izgubio od momčadskog kolege tijekom jedne sezone, a bilo je to 2014. kad ga je Rosberg pobijedio omjerom 12:7.

FIA objavila lokaciju detekcije i aktivacije DRS-a na Imoli

FIA je na stazi Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari, skraćeno Autodromo di Imola,…