Valtteri Bottas odvozio je uvjerljivo najbrže vrijeme na drugom slobodnom treningu za VN Francuske na kojem je bio četiri desetinke brži od momčadskog kolege Lewisa Hamiltona, a vozači Ferrarija zauzeli su treće i četvrto mjesto.

Hamilton je pod istragom sudaca zbog incidenta s Verstappenom jer se nakon izlijetanja vratio na stazu ispred Verstappena koji je izašao sa staze u idućem zavoju.

Bottas je bio najbrži nakon prvih pola sata na medium Pirellijevim gumama (1:31.110), 0.251 s brži od Hamiltona, a na softu je popravio vrijeme za manje od desetinke u izuzetno vrućim uvjetima u kojima je temperatura staze prelazila 50 Celzijevih stupnjeva.

Iako nije značajno popravio vrijeme na softu, Bottas je ostao najbrži do kraja drugoga treninga i završio 0.424 s ispred Hamiltona koji je pogriješio u svom brzom krugu na soft gumama nakon gubitka kontrole nad stražnjim krajem u trećem zavoju.

Hamilton se vratio na stazu prije petoga zavoja, ispred Verstappena koji je bio u svom brzom krugu na soft gumama, a do kraja treninga više nije vozio brzi krug na softu pa mu je najbolje vrijeme ostalo na medium gumama.

Leclerc je opet bio brži od Vettela na trećem mjestu za Ferrari, 0.079 sekundi ispred Nijemca koji je svoje najbolje vrijeme postavio u drugom pokušaju brzoga kruga na softu nakon pogreške u prvom krugu.

Norris je bio peti najbrži za McLaren, manje od sekunde iza Bottasa, a McLarenovu brzinu s prvoga treninga potvrdio je i Sainz na sedmom mjestu s 1.5 s zaostatka.

Hamilton and Bottas Mercedes F1 W10 French GP F1 2019 FP2 Photo SkySportsF1

Verstappen je trebao biti ispred oba McLarena, ali nije završio svoj jedini pokušaj kvalifikacijskoga kruga zbog incidenta s Hamiltonom pa je završio šesti, između Norrisa i Sainza.

Sainz je na sedmom mjestu bio 0.016 sekundi ispred Gaslyja u Red Bullu, a Raikkonen u Alfa Romeo bio je deveti najbrži nakon 16. i 17. mjesta za Alfu na prvom treningu.

Magnussen je također pokazao bolju brzinu za Haas na 10. mjestu ispred drugoga vozača Alfe Giovinazzija i bržega Renaulta kojim je upravljao Ricciardo, jedini Renaultov vozač s novom specifikacijom pogonske jedinice.

Albon je bio 13. najbrži za Toro Rosso, dva mjesta i dvije desetinke ispred Kvyata, iako jedini nije dobio nove komponente Hondine poboljšane pogonske jedinice, a Hulkenberg se u Renaultu smjestio između dva vozača Toro Rossa.

Prema riječima šefa momčadi Otmara Szaufnera Racing Pointu RP19 staza Paul Ricard nimalo ne odgovara pa su i na drugom treningu bili vrlo spori, tek 16. i 18., a Grosjean u drugom Haasu smjestio se između Pereza i Strolla.

Williams je i osmi puta na prvih osam utrka zauzeo posljednja dva mjesta na drugom slobodnom treningu, a Russell je bio oko šest desetinki brži od Kubice iako je propustio prvi slobodni trening kako bi priliku dobio Latifi.

Treći slobodni trening na rasporedu je u subotu u 12:00, a kvalifikacije počinju u 15:00.

Obavijesti me o

Pogledajte Kimijev kvalifikacijski krug u Francuskoj 2002. uz vrišteći Mercedesov V10 na 18 400 o/min!

Pogledajte Kimijev kvalifikacijski krug u Francuskoj 2002. uz vrišteći Mercedesov V10 na 1…