Valtteri Bottas osvojio je prvi pole position u karijeri u trećem nastupu za Mercedes nakon što je u drugom Q3 pokušaju pobijedio Lewisa Hamiltona za samo dvije stotinke sekunde.
Bottas je cijeloga vikenda bio blizu Hamiltonu koji je vodio nakon prvih pokušaja u posljednjem dijelu kvalifikacija, ali Finac je u posljednjem pokušaju popravio treći sektor i nadmašio momčadskog kolegu.
Finac je svojim najbržim krugom ujedno i postavio novi rekord staze u Bahrainu (1:28.769), 0.724 sekunde brže od dosadašnjeg rekorda koji je držao Lewis Hamilton koji je to vrijeme postavio u prošlogodišnjem Q3 (1:29.493). Dosadašnji rekord srušili su i Hamilton i Vettel.
Sebastian Vettel završio je treći za Ferrari s dosad najvećim zaostatkom ove sezone od gotovo pola sekunde, a Daniel Ricciardo razdvojio je Ferrarijeve vozače petim najboljim vremenom za Red Bull s 0.776 sekundi zaostatka.
Max Verstappen je bio šesti u drugom Red Bullu pa smo tako prvi puta ove sezone vidjeli tri najbrže momčadi na prvih šest mjesta u kvalifikacijama, a najbolji od ostatka svijeta bio je Nico Hulkenberg u Renaultu koji je kasnio samo desetinku za Verstappenom.
Massa je bio nešto više od dvije desetinke sporiji od Hulkenberga, a Grosjean je kasnio gotovo dvije sekunde za Hamiltonom na osmom mjestu.
Jolyon Palmer upotpunio je sjajne kvalifikacije za Renault jer se i on kvalificirao u Q3 i završio deseti najbrži, a Kvyat je u Toro Rossu pogriješio u posljednjem Q2 pokušaju i završio 11.
U prvom dijelu kvalifikacija ponovno su ispali vozači pet različitih momčadi, a Carlosu Sainzu bolid je stao u posljednjem brzom krugu kada je bio na putu da iz Q2 izbaci Fernanda Alonsa u McLaren Hondi.
Tako su u Q1 ispali Sainz, Vandoorne, Perez, Ericsson i Magnussen, a Alonso Q2 nije ni vozio zbog problema s pogonskom jedinicom.
Lance Stroll bio je 12. najbrži u Williamsu nakon što je u Kini uspio proći u Q3, a Pascal Wehrlein imao je sjajne povratničke kvalifikacije u Sauberu koje je završio na 13. mjestu, šest mjesta ispred momčadskog kolege Ericssona.
Esteban Ocon bio je brži vozač Force Indije na 14. mjestu dok je Perez ispao već u Q1.
Utrka se vozi u 17 sati i ovim putem vas još jednom pozivamo da nam se pridružite na zajedničkom gledanju utrke u Karting Areni Zagreb gdje ćemo igrati i nagradni kviz i voziti karting po promotivnim cijenama.
Od svega mi je najbolji di sa Wehrleinom i Renaultom. Wehrleinom je pokazao sto znaci imati dva losa vozaca, tad stvarno mislis da ti je bolid uzasan. Bit ce ga zanimljivo gledati ako dobije bolji bolid sljedece sezone jer ga pratim i mislim da ce jako dobar. A Renault fino napreduje i sve je blizi RedBullu sto nije mala stvar. A za Bottasa odlicno, samo da nije jednolicna utrka, to je jedino bitno. Ajmo vise utrka!!!