Juan Pablo Montoya na današnji je dan 2004. ostvario četvrtu i posljednju pobjedu za BMW Williams nakon što je slavio s drugog startnog mjesta na stazi na kojoj je 2001. oduševio svijet Formule 1 pretjecanjem Michaela Schumachera u svom trećem F1 nastupu.

U sezoni u kojoj su Michael Schumacher i Ferrari istinski dominirali i pobijedili na 12 od prvih 13 utrka, Montoya se na savršen način oprostio od svoje prve F1 momčadi i donio im pobjedu u Brazilu, prvu te sezone i prvu od VN Njemačke 2003. gdje je također slavio Kolumbijac.

Williams će iduću pobjedu čekati gotovo osam godina, do VN Španjolske 2012. kada će im pobjedu donijeti Pastor Maldonado.

Barrichello je osvojio pole position (1:10.646), 0.204 sekundi ispred Montoye i 0.246 sekundi ispred Raikkonena. Barrichello je odustao na posljednjih devet utrka u Brazilu iako je nekoliko puta imao šansu za pobjedu.

Početni krugovi vozili su se u promjenjivim vremenskim uvjetima, a kasnije se utrka pretvorila u obračun Montoye i Raikkonena koji će 2005. u McLarenu biti momčadski kolege.

Brazilian-GP-F1-2004-start-Barrichello-leads-Photo-Ferrari
Start VN Brazila 2004. (Photo: Ferrari)

Pobjednik je bio Montoya nakon napete borbe kroz bokseve, a Raikkonen je završio sekundu iza pobjednika dok je Barrichello osvojio treće mjesto s 24 sekunde zaostatka i tako se prvi puta popeo na postolje na svojoj domaćoj utrci.

Montoya je odvozio i najbrži krug utrke (1:11.473), 0.089 sekundi brže od Raikkonena, a taj je rekord i danas najbrži krug ikad odvožen u utrci na Interlagosu.

“Jednostavno nevjerojatno! Prvi krugovi bili su teški jer sam izgubio nekoliko pozicija dok se gume još nisu zagrijale, ali tada sam imao više prijanjanja od ostalih,” rekao je Montoya.

“Utrku je odlučila dobra strategija, Sam Michael pozvao me u boks na gume za suho u pravom trenutku. Kasnije su donijeli još jednu dobru odluku i pozvali me kad je Kimi bio iza mene. Uspjeli smo me pustiti na stazu sekundu ispred njega.”

“Vidio sam da je iza mene i znao da ne smijem napraviti ni najmanju pogrešku! Fantastično je na ovakav način završiti ove četiri godine u Williams BMW-u. Želim se zahvaliti Franku i svima u momčadi.”

Brazilian-GP-F1-2004-podium-Montoya-Raikkonen-Barrichello-Photo-Ferrari

REZULTATI VN BRAZILA 2004.

13J.P.MontoyaWilliams/BMW711:28:01.451 
26Kimi RäikkönenMcLaren/Mercedes711:28:02.4731.022
32R.BarrichelloFerrari711:28:25.55024.099
48Fernando AlonsoRenault711:28:50.35948.908
54Ralf SchumacherWilliams/BMW711:28:51.19149.740
610Takuma SatoBAR/Honda711:28:51.69950.248
71M.SchumacherFerrari711:28:52.07750.626
812Felipe MassaSauber/Petronas711:29:03.7611:02.310
911G.FisichellaSauber/Petronas711:29:05.2931:03.842
107J.VilleneuveRenault701:28:04.7211 krug
115David CoulthardMcLaren/Mercedes701:28:18.9051 krug
1216Jarno TrulliToyota701:28:32.2011 krug
1317Ricardo ZontaToyota701:28:56.2801 krug
1415Christian KlienJaguar/Cosworth691:28:12.1312 kruga
1519Timo GlockJordan/Ford691:29:03.5242 kruga
1621Z.BaumgartnerMinardi/Cosworth671:28:02.1264 kruga
1720Gianmaria BruniMinardi/Cosworth671:28:18.5234 kruga
 
(11)14Mark WebberJaguar/Cosworth2330:08.368Sudar
(17)18Nick HeidfeldJordan/Ford1520:44.345Spojka
(8)9Jenson ButtonBAR/Honda34:21.354Motor

Najbrži krug: Juan Pablo Montoya – 1:11.473 (krug 49)

POREDAK VOZAČA NAKON 18/18 UTRKA

1Michael Schumacher14810101010101010101010101088102
2Rubens Barrichello114858386888668610106
3Jenson Button85366818664584686
4Fernando Alonso59623554866545
5Juan Pablo Montoya5848651144544210
6Jarno Trulli462454610555
7Kimi Räikkönen451432810638
8Takuma Sato34446135353
9Ralf Schumacher24522384
10David Coulthard24133232523
11Giancarlo Fisichella22235314121
12Felipe Massa1214511
13Mark Webber71213
14Olivier Panis6141
15Antônio Pizzonia6222
16Christian Klien33
17Cristiano da Matta33
18Nick Heidfeld321
19Timo Glock22
20Zsolt Baumgartner11
21Jacques Villeneuve0
22Ricardo Zonta0
23Marc Gené0
24Giorgio Pantano0
25Gianmaria Bruni0

POREDAK KONSTRUKTORA

1Ferrari262  1815181318618181816161018141810108
2BAR/Honda119  361085866645971111113
3Renault105  86891110951366545
4Williams/BMW88  98283511467641014
5McLaren/Mercedes69  131755105123638
6Sauber/Petronas34  124353191311
7Jaguar/Cosworth10  12133
8Toyota9  441
9Jordan/Ford5  23
10Minardi/Cosworth1  1
Učitaj još povezanih članaka
Učitaj još iz Povijest

Odgovori

Budi prvi koji će komentirati ovu vijest!

wpDiscuz

Pogledajte i ovo

Williams u New Yorku predstavio vizualni identitet za 2024.

Sedmoplasirana momčad prošlogodišnjega prvenstva Williams pokazala je u kakvim će se bojam…