Dvostruka pobjeda Ferrarija na VN Mađarske

Hungarian GP F1 2017 podium Photo Ferrari

Sebastian Vettel pobjednik je 11. utrke sezone u Mađarskoj ispred momčadskog kolege Kimija Raikkonena dok je posljednju stepenicu pobjedničkog postolja zauzeo Valtteri Bottas kojem je Lewis Hamilton u posljednjem zavoju vratio poziciju.

Vettelu je ovo bila četvrta pobjeda u sezoni, druga u Mađarskoj nakon 2015., a prednost ispred Hamiltona povećao je na 14 bodova, devet utrka prije kraja sezone.

Nakon jedinih ulazaka u boks Hamilton je na četvrtom mjestu bio brži od Bottasa pa je Mercedes naredio da zamijene pozicije kako bi Hamilton pokušao napasti Raikkonena, ali nakon neuspješnih pokušaja Hamilton je vratio poziciju Bottasu u posljednjem zavoju posljednjega kruga.

Ferrariji su dobri startali i zadržali vodstvo, a Verstappen je otišao široko u prvom zavoju dok je pokušao prestići Bottasa na trećem mjestu. To je iskoristio Ricciardo i paralelno se vozio s momčadskim kolegom uoči drugoga zavoja, ali Verstappen je pogodio Ricciarda i teško oštetio njegov RB13 nakon čega Australac odustaje.

Verstappen je dobio 10 sekundi kazne koju je odradio dok je mijenjao gume i završio peti iza dva Ferrarija i dva Mercedesa.

Start of the Hungarian GP F1 2017 Photo XPB
Start VN Mađarske 2017.

Raikkonen je bio brži od Vettela koji je imao problem s upravljačem i zbog čega je morao izbjegavati rubnike, a Finac je ovim drugim mjestom osvojio osmo pobjedničko postolje u Mađarskoj iako i dalje ima samo jednu pobjedu iz 2005.

Sjajnu utrku imao je Fernando Alonso koji je izgubio mjesto od Sainza, ali ga je prestigao sjajnim potezom s vanjske strane drugoga zavoja što mu je omogućilo da u trećem zavoju bude na unutarnjoj strani.

Alonso je završio šesti i odvozio najbrži krug utrke, a Vandoorne je završio deseti i osvojio prve bodove u 2017. čime je McLaren Honda u Mađarskoj osvojila devet bodova i prestigla Sauber u poretku konstruktora.

Sainz je završio sedmi za Toro Rosso ispred Pereza i Ocona u Force Indiji i Vandoornea u McLaren Hondi.

Iduća utrka vozi se za četiri tjedna u Belgiji.