
Novi bolidi Formule 2 prvi su puta testirani na francuskoj stazi Magny Cours gdje su momčadi dočekali snježni uvjeti, a najveće promjene su uvođenje halo sustava i novi V6 turbo motori.
Kao i Formula 1, Formula 2 od 2018. koristi halo sustav zaštite vozačeve glave, ali tehnički najveća novost je uvođenje V6 turbo motora umjesto atmosferskog V8.
Momčadi su krajem siječnja dobile nove 3,4-litrene V6 motore te od tada rade na sastavljanju novih bolida.
Iako su uvjeti na Magny-Coursu bili pravi zimski sa snijegom pokrivenim okolišem pokraj staze, momčadi su uspjele odvoziti instalacijske krugove nakon što se staza otvorila u 9 ujutro.
Presenting the first engine to be fired up @CarlinRacing #F2 pic.twitter.com/Xzm4BkMbTR
— FIA Formula 2 (@FIA_F2) 13. veljače 2018.
DAMS je bila prva momčad koja je isprobala novi bolid, a zatim je na stazu izašao McLarenov testni F1 vozač i F3 prvak Lando Norris.
Formula 2 se 2017. vratila na trkaću scenu nakon što je FIA odlučila preimenovati GP2 prvenstvo u F2 i time upotpuniti ljestvicu prema Formuli 1 budući da već postoje brojna F4 i F3 prvenstva u kojima se vozači natječu nakon kartinga.
Nekad su bolidi Formule 2 bili daleko sporiji od Formule 1, ali danas to više nije slučaj pa vozači imaju priliku osjetiti vrlo zahtjevne centripetalne sile u zavojima koje će ih pripremiti za ono što ih čeka u F1.
Prošle sezone F2 bolidi su od nikad bržih F1 bolida bili sporiji oko deset sekunde po krugu čime su definitivno najbrža trkaća vozila iza Formule 1 – u Španjolskoj je pole position vrijeme bilo 10 sekundi sporije, na Silverstoneu 12 sekundi, u Monaku sedam sekundi, a u Abu Dhabiju 11 sekundi.
Bolidi Formule 2 imaju iste Pirellijeve gume kakve su F1 bolidi koristili 2016., imaju DRS mehanizam i halo zaštitu kao i F1 bolidi.
Motor za Formulu 2 i dalje isporučuje francuski proizvođač Mecachrome, ali 4,0-litreni atmosferski V8 zamijenio je 3,4-litreni V6 motor s turbo punjačem koji će razvijati najviše 620 KS, 8 KS više nego prije. Minimalna težina s vozačem iznosi 720 kg, 32 kg više nego 2017. zbog težega motora i halo zaštite.
VOZAČI I MOMČADI U FORMULI 2 2018.
RUSSIAN TIME | |
1 | Artem Markelov |
2 | Tadasuke Makino |
Prema Racing | |
3 | Sean Gelael |
4 | Nyck de Vries |
DAMS | |
5 | ? |
6 | ? |
ART Grand Prix | |
7 | Jack Aitken |
8 | George Russell |
MP Motorsport | |
9 | ? |
10 | ? |
Arden International | |
11 | Nirei Fukuzumi |
12 | ? |
Campos Racing | |
14 | Luca Ghiotto |
15 | ? |
Trident | |
16 | ? |
17 | ? |
Carlin | |
18 | Lando Norris |
19 | Sérgio Sette Câmara |
Charouz Racing System | |
20 | Louis Delétraz |
21 | Antonio Fuoco |