FIA je objavila rezultate analize više od 1200 zabilježenih i prijavljenih prekršaja oko granica staze nakon što su priznali da ih nisu uspjeli sve sankcionirati niti detektirati za vrijeme utrke.

FIA je objavila rezultate analize više od 1200 zabilježenih i prijavljenih prekršaja oko granica staze nakon što su priznali da ih nisu uspjeli sve sankcionirati niti detektirati za vrijeme utrke.

Aston Martin je pokrenuo prosvjed u vezi s slučajevima kršenja ograničenja staze, uglavnom na zavojima 9 i 10, koji nisu ispravno identificirani i kažnjeni.

FIA je tada otkrila da nije bila u mogućnosti pregledati više od 1200 izvješća o prekršajima vozača koji su zalutali preko obojenih bijelih linija sa sva četiri kotača tijekom utrke od 71 kruga.

Suci su u međuvremenu dobili popis izbrisanih krugova iz kontrole utrke koji su pokazivali slučajeve prekršaja na koje im prethodno nije skrenuta pozornost.

One su sada pregledane i dodijeljeno je dodatnih 12 kazni na sljedećim osnovama:

  • tri prekršaja su trebala rezultirati crno-bijelom zastavom upozorenja
  • četiri prekršaja za kaznu od pet sekundi
  • pet prekršaja za kaznu od 10 sekundi

Dopušteno je “resetiranje” zbog “prevelikog broja prekršaja”, što znači da četiri greške zarađuju još pet sekundi kazne.

Najveći gubitnik je Carlos Sainz koji je umjesto četvrti završio osmi, Alonso je dobio jedno mjesto i skočio sa šestoga na peto, a Hamilton je pao sa sedmoga na osmo.

Russell je dobio jednu poziciju i sada je sedmi, a Gasly je izgubio jednu i pao na deseto mjesto što je Strolla promoviralo na deveto mjesto.

KORIGIRANI REZULTATI VN AUSTRIJE

11Max VerstappenRed Bull/Honda RBPT711:25’33.607
216Charles LeclercFerrari711:25’38.7625.155
311Sergio PérezRed Bull/Honda RBPT711:25’50.79517.188
44Lando NorrisMcLaren/Mercedes711:25’59.93426.327
514Fernando AlonsoAston Martin/Mercedes711:26’03.92430.317
655Carlos Sainz Jr.Ferrari711:26’04.98431.377
10 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
763George RussellMercedes711:26’22.01048.403
844Lewis HamiltonMercedes711:26’22.80349.196
10 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
918Lance StrollAston Martin/Mercedes711:26’32.65059.043
1010Pierre GaslyAlpine/Renault711:26’41.2741’07.667
10 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
1123Alexander AlbonWilliams/Mercedes711:26’53.3741’19.767
10 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
1224Zhou GuanyuAlfa Romeo/Ferrari701:25’58.2401 lap /24.633
132Logan SargeantWilliams/Mercedes701:26’04.9911 lap /31.384
5+10 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
1431Esteban OconAlpine/Renault701:26’15.7471 lap /42.140
5+10+5+10 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
1577Valtteri BottasAlfa Romeo/Ferrari701:26’16.3841 lap /42.777
1681Oscar PiastriMcLaren/Mercedes701:26’20.1761 lap /46.569
1721Nyck de VriesAlphaTauri/Honda RBPT701:26’23.3101 lap /49.703
-5 sekundi kazne zbog guranja Magnussena van staze
-5+10 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
1820Kevin MagnussenHaas/Ferrari701:26’30.2601 lap /56.653
5 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
1922Yuki TsunodaAlphaTauri/Honda RBPT701:26’33.4801 lap /59.873
10+5 sekundi kazne zbog nepoštivanja granica staze
-1927Nico HülkenbergHaas/Ferrari1216’24.575Power Un

POREDAK VOZAČA NAKON 9/22 UTRKE

123456789101112131415161718192021
BAHSAUAUSAZEMIAMONŠPAKANAUTUKMAĐBELNIZITASINJAPKATSADMEKBRALAS
1Max Verstappen229251925242625262534
2Sergio Pérez148182511331812922
3Fernando Alonso13115151515151861814
4Lewis Hamilton1061010181081318154
5Carlos Sainz Jr.8212814104101014
6Charles Leclerc72622681218
7George Russell72612101210157
8Lance Stroll448127827
9Esteban Ocon314215442
10Lando Norris2482212
11Pierre Gasly16224611
12Nico Hülkenberg963
13Alexander Albon716
14Oscar Piastri541
15Valtteri Bottas541
16Zhou Guanyu422
17Yuki Tsunoda211
18Kevin Magnussen211
19Logan Sargeant0
20Nyck de Vries0

POREDAK KONSTRUKTORA

12345678910111213141516171819202122
BAHSAUAUSAZEMIAMONŠPAKANAUTUKMAĐBELNIZITASINJAPKATSADMEKBRALASABU
1Red Bull/Honda RBPT377434436574425383456
2Mercedes178162218202023331511
3Aston Martin/Mercedes175231527221518142021
4Ferrari1541214361612102232
5Alpine/Renault4726621543
6McLaren/Mercedes29122312
7Haas/Ferrari111613
8Alfa Romeo/Ferrari94221
9Williams/Mercedes716
10AlphaTauri/Honda RBPT211
Učitaj još povezanih članaka
Učitaj još iz Aktualno

Odgovori

Budi prvi koji će komentirati ovu vijest!

wpDiscuz

Pogledajte i ovo

Zašto se prve dvije F1 utrke 2024. voze subotom?

Formula 1 prvi će puta u povijesti imati dvije uzastopne utrke koje se voze subotom, a uko…