Lewis Hamilton oduševljen je što se Formula 1 vratila na Nurburgring, ali nema objašnjenja zašto je ostao bez prijanjanja u ključnom dijelu kvalifikacija u kojem nije uspio pronaći brzinu koju je imao u Q2 zbog čega nije mogao izazvati momčadskoga kolegu Valtterija Bottasa.

Hamilton je vlasnik posljednjega pole positiona na Nurburgringu u svojoj prvoj sezoni s Mercedesom 2013., ali danas nije mogao pratiti ritam momčadskoga kolege Bottasa u trećem dijelu kvalifikacija u kojem je odvozio sporiji krug nego u drugom dijelu.

Čak i da je ponovio svoj Q2 krug Hamilton ne bi uspio pobijediti Bottasa koji se ubrzao za čak sedam desetinku u odnosu na Q2 zahvaljujući lošem prvom sektoru u prijašnjim pokušajima, ali da je spojio svoje najbolje sektore Hamilton bi osvojio pole position.

Iako je razočaran što će startati drugi, Hamilton je čestitao Bottasu i priznao da ovo nije bio njegov dan.

“Ovo je nevjerojatna staza i sjajno je opet biti ovdje, ali danas jednostavno nije bio moj dan,” rekao je Hamilton koji je ove sezone osvojio čak osam pole positiona u 11 utrka.

“Bolid je bio dobar u Q2, ali u Q3 sam izgubio nešto brzine i morat ću pogledati podatke da vidim gdje sam mogao pronaći još vremena.”

“Valtteri je odradio sjajan posao i čestitam mu na tome.”

“Mislim da će u utrci biti puno prilika pa ćemo vidjeti što će se dogoditi, posebno s vremenom i niskim temperaturama.”

“Ključno će biti ponašanje guma, kao i start utrke i mogući sigurnosni automobili.”

“I dalje je sve otvoreno i veselim se utrci.”

“Večeras ću se pobrinuti da sutra budemo u najboljoj mogućoj poziciji.”