Lewis Hamilton nevjerojatnim je krugom u trećem dijelu kvalifikacija osigurao sedmi pole position sezone i 79. u karijeri i tako iznenadio svoje suparnike iz Ferrarija i Red Bulla od kojih se očekivalo da će na ovoj stazi biti brži.

Hamilton je odvozio 1:36.015, čak 3.5 sekunde brže od prošlogodišnjeg pole positiona, u svom prvom Q3 pokušaju, a njegov krug nitko nije skinuo do kraja kvalifikacija.

Drugi pokušaj Hamilton je odbacio nakon što je izletio široko na izlazu iz sedmoga zavoja, a Verstappen u Red Bullu mu se uspio približiti na tri desetinke zaostatka unatoč problemima s Renaultovim motorom.

Vettel je bio tek treći najbrži nakon što je u Singapur došao sa statusom glavnoga favorita za pole position, a nakon lošega prvog kruga Nijemac je bio najbrži u prvom sektoru u drugom pokušaju iako na kraju nije uspio popraviti vrijeme.

Bottas je ostvario rezultat karijere u Singapuru na četvrtom mjestu, na stazi na kojoj se nikad nije kvalificirao u najboljih pet, a Raikkonen je bio peti nakon vrlo lošeg prvog pokušaja u kojem je kasnio skoro sekundu i pol za Hamiltonom.

Ricciardo nije mogao pratiti Verstappenov ritam te je završio tek šesti najbrži s gotovo sekundom zaostatka, a Perez je bio najbrži od ostatka svijeta na sedmom mjestu za Racing Point Force Indiju iako s velikim zaostatkom od 1.970 s.

Perezu se u Q3 pridružio i Ocon koji je završio deveti najbrži u poboljšanom VJM11, a Grosjean ih je razdvojio u svom Haasu VF-18 s više od tri desetinke zaostatka za Perezom dok je njegov momčadski kolega Magnussen zapeo već u Q1.

Hulkenberg se uspio plasirati u Q3 za Renault u kojem je završio 10. najbrži, dvije desetinke iza Ocona, a Sainz je zapeo u Q2 i završio 12. najbrži iza svoga sunarodnjaka Alonsa kojega će 2019. naslijediti u McLarenu.

Alonso je ponovno briljirao na ulicama Singapura i u nekonkurentnom McLarenu MCL33 završio 11. najbrži, na najboljoj poziciji na kojoj može birati gume na kojima će startati utrku, a Vandoorne je lošim krugom u završnoj fazi Q1 ostao bez plasmana u Q2.

Leclerc je u prvoj utrci nakon objave vijesti da će 2019. voziti za Ferrari ponovno pobijedio Ericssona i to za velikih sedam desetinki iako je udario u zid u pretposljednjem zavoju – Sauberovi vozači zauzeli su sedmi startni red i startat će 13. i 14.

Gasly je uspio proći u Q2, za razliku od Hartleya, ali Toro Rosso Honda nije bila očekivano konkurentna u Singapuru koji ima pretežno spore zavoje i koji ne kažnjava deficit snage motora, baš kao i Monako i Mađarska gdje su bili u Q3.

Budući vozač Red Bulla kvalificirao se na 14. mjesto ispred Magnussena i Hartleya, a Vandoorne je uspio biti brži tek od dva vozača Williamsa koji su ponovno zauzeli posljednji startni red s ogromnim zaostacima većim od pet sekundi.

Utrka za VN Singapura na rasporedu je u 14:10 sati.