Lewis Hamilton bio je najbrži i na drugom slobodnom treningu za VN Japana na kojem su on i Valtteri Bottas još jednom zauzeli prva dva mjesta u dominantnom nastupu za Mercedes, a Sebastian Vettel u Ferrariju kasnio je velikih osam desetinki.

Hamilton je na soft gumama odvozio prvo mjereno vrijeme 1:28.911, što bi mu bilo dovoljno za drugo mjesto na kraju treninga, a do kraja treninga to je vrijeme (osim Hamiltona) srušio jedino Bottas i to na supersoftu.

Vettel je prvi od vodećih probao simulaciju kvalifikacija i odvozio 1:29.257 i zauzeo drugo mjesto, a to je vrijeme srušio Verstappen s 1:29.050 iako je imao puno preupravljanja u svom Red Bullu RB14 koji u Japanu ponovno koristi C-specifikaciju Renaultova motora.

Bottas je zatim pokušao odvoziti brzi krug na supersoftu, ali je izletio široko u drugom Degneru i odbacio krug dok je Hamilton u svojoj simulaciji kvalifikacija odvozio 1:28.217, što je ostalo najbrže vrijeme drugoga treninga.

Bottas je kasnije uspio složiti čist krug na supersoftu, ali je završio velikih 0.461 sekundi iza Hamiltona iako je bez problema završio drugi iza Vettela, Verstappena, Raikkonena i Ricciarda.

Ocon je ponovno bio najbrži od vozača sredine poretka na 7. mjestu za Racing Point Force Indiju s 1.818 sekundi zaostatka, četiri desetinke ispred Grosjeana koji je bio brži od Ericssona za četiri stotinke sekunde.

Hartley je na drugom treningu bio brži od Gaslyja i Toro Rosso doveo u top10, u vikendu u kojem koriste najnoviju specifikaciju Hondina motora, ali s 2.285 sekundi zaostatka.

Perez je ponovno bio sporiji od Ocona na 11. mjestu, a Renault još jednom nije izgledao kao kandidat za Q3 budući da su Hulkenberg i Sainz završili 12. i 14.

Gasly je razdvojio dva Renaultova vozača na 13. mjestu nakon što zbog problema s pumpom goriva nije izlazio iz garaže do posljednjih 15 minuta, a kad je izašao odmah je krenuo na brze krugove na supersoftu što mu je bilo dovoljno za 13. mjesto.

Leclerc je završio tek 15., u vikendu u kojem Sauber očito ima vrlo brz bolid, a budući Ferrarijev vozač imao je nekoliko izlijetanja sa staze u Spoon zavoju te u posljednjoj šikani i ukosnici u drugom sektoru.

Magnussen je bio tek 16. u drugom Haasu ispred Alonsa u McLarenu koji je svoj najbolji krug odvozio na softu, a Williamsovi vozači bili su brži tek od Vandoornea koji je propustio prvi trening kako bi priliku dobio Norris.

Obavijesti me o

Hamilton pobijedio Vettela i Raikkonena u uzbudljivim kvalifikacijama za VN SAD-a

Lewis Hamilton osvojio je deveti pole position ove sezone nakon što je u drugom Q3 pokušaj…