Hamilton najbrži i na trećem treningu u Bakuu

Lewis Hamilton Mercedes W07 Hybrid soft Pirelli European GP Baku F1 2016 Foto F1fanatic

Aktualni svjetski prvak Lewis Hamilton bio je najbrži i na trećem slobodnom treningu za VN Europe ispred momčadskog kolege Rosberga i Hulkenberga u Force Indiji.

Rosberg je vodio veći dio treninga, ali Hamilton ga je skinuo u posljednjoj simulaciji kvalifikacijskog kruga na supersoft gumama.

Britanac je odvozio najbolje vrijeme 1:33.352, 0.129 sekundi sporije od svog najboljeg vremena na drugom treningu, a Nico Rosberg bio je 0.258 sekundi sporiji na drugom mjestu.

Nico Hulkenberg potvrdio je dobru formu Force Indije na superbrzoj stazi u Bakuu i odvozio treće najbrže vrijeme (1:45.540), ali 1.188 sekundi sporije od najbržeg Hamiltona.

Red Bullov Daniel Ricciardo bio je manje od desetinku sporiji od Hulkenberga, a Sebastian Vettel bio je još stotinku sporiji na petom mjestu.

Ecclestone otvoren za povratak Imole 2017.

Pirelli smanjio minimalne tlakove za Baku

McLaren na dugom pravcu kasni 9 desetinki za Mercedesom

FIA uvodi promjene na rubnicima i ulasku u boks

Sergio Perez šestim je mjestom samo naglasio potencijal svog VJM09 Mercedesa, a sedmi je bio drugi Red Bull Max Verstappena.

McLaren Honda istaknula je svoju kandidaturu za Q3 osmim mjestom Jensona Buttona (+1.602 s), a Daniil Kvyat je s prošlogodišnjim Ferrarijevim motorom u svom Toro Rossu STR11 bio deveti najbrži, 1.629 sekundi sporiji od vodećeg Mercedesa. Button se žalio momčadi da mu je Hamilton smetao u brzom krugu.

Kimi Raikkonen ponovno je imao manjih problema sa svojim Ferrarijem SF16-H i završio je tek deseti, 1.779 sekundi sporiji od Hamiltona i 0.394 sekundi sporiji od momčadskog kolege Vettela.

Valtteri Bottas odvozio je tek jedan krug jer je naletio na nedovoljno pričvršćeni šaht koji je oštetio njegov Williams Mercedes FW38, a Sergio Perez razbio se u posljednjoj minuti treninga na istom mjestu gdje i jučer Daniel Ricciardo i izazvao crvene zastave.

Bolidi su na startno ciljnoj crti razvijali više od 350 km/h, a očekuje se da će brzine u kvalifikacijama, zbog korištenja agresivnijih mapa pogonskih jedinica, dosegnuti i 360 km/h čime staza u Bakuu stoji uz bok Meksiku i Monzi.

Temperature su u odnosu na petak porasle za otprilike 15 Celzijevih stupnjeva.

Kvalifikacije su na rasporedu u 15 sati.