Lewis Hamilton odvozio je najbrži krug na drugom slobodnom treningu za VN 70. obljetnice na medium Pirelli gumama koje su bile podjednako brze kao i soft, a Sebastian Vettel i Antonio Giovinazzi stali su na stazi u završnici treninga koji je prekinut nekoliko minuta prije kraja.

Vettel je na starom startno ciljnom pravcu, uoči zavoja Copse, doživio kvar na pogonskoj jedinici uz probušenu podnicu kroz koju je curilo ulje, a Ferrarijev vozač stao je pokraj staze na starom izlazu iz boksa.

Giovinazzi je nekoliko minuta kasnije stao kod zavoja Becketts i uzrokovao prekid treninga, a kako su do kraja bile ostale dvije minute trening nije nastavljen.

Hamilton je bio najbrži na medium (C3) gumama koje su prošloga vikenda bile soft, a u usporednoj simulaciji soft i medium guma Hamilton i Bottas postizali su slična vremena.

Bottas je završio 0.176 sekundi sporiji na soft gumama, a treći najbrži bio je Ricciardo u Renaultu s osam desetinki zaostatka, također na softu.

Verstappen je bio 0.016 s sporiji od bivšeg momčadskog kolege Ricciarda iako je odvozio samo 15 krugova, a Stroll i Hulkenberg zauzeli su peto i šesto mjesto za Racing Point na medium gumama.

Leclerc je bio brži vozač Ferrarija na sedmom mjestu s 1.2 s zaostatka, ispred dva vozača McLarena Norrisa i Sainza koje je dijelilo pola desetinke.

Ocon je na desetom mjestu bio pola sekunde sporiji od momčadskog kolege Ricciarda, baš kao i Albon od Verstappena koji je završio 11. najbrži.

Kvyat je opet bio brži od Gaslyja na 12. i 13. mjestu za AlphaTauri,  a Rus je bio samo 0.135 s sporiji od Norrisa na osmom mjestu dok je Gasly kasnio malo više od desetinke za momčadskim kolegom.

Vettel je opet imao problema s balansom svoga Ferrarija SF1000, a dužu dionicu prekinuo mu je kasni kvar na pogonskoj jedinici te je završio 14. najbrži ispred Grosjeana u bržem Haasu.

Russell je bio samo pola sekunde sporiji od Leclerca na sedmom mjestu te je završio 16. najbrži na medium gumama ispred Raikkonena u Alfa Romeu i Magnussena u Haasu.

Latifi je bio gotovo četiri desetinke sporiji od Russella, a najsporiji je bio Giovinazzi u Alfa Romeu koji je zbog Kubice propustio prvi slobodni trening.

Treći slobodni trening na rasporedu je u subotu u 12:00, a kvalifikacije su u 15:00.

Bottas pobjednik VN Rusije nakon dvostruke kazne za Hamiltona

Valtteri Bottas stigao je do druge pobjede ove sezone ispred Maxa Verstappena u Red Bullu …