Lewis Hamilton ispričao se za sudar s Alexanderom Albonom u završnici VN Brazila za koji je pozvan kod sudaca i u opasnosti je da izgubi pobjedničko postolje.

Albon je držao drugo mjesto iza momčadskog kolege Verstappena zahvaljujući sudaru dvaju Ferrarija i kasnom Hamiltonovom odlasku u boks.

Hamilton je vratio poziciju prestizanjem Gaslyja u Toro Rosso dva kruga prije kraja, ali je odmah napao i Albona u sporom lijevom zavoju na kraju drugoga sektora.

Albon se izvrtio i završio na 14. mjestu dok je Hamilton završio treći iza Gaslyja.

Nakon utrke objavljeno je da je incident između Hamiltona i Albona pod istragom sudaca i moguće je da bi Hamilton mogao dobiti uobičajenih pet sekundi kazne zbog kojih bi završio osmi i izgubio pet mjesta.

Hamiltonov sastanak sa sucima zakazan je u 20:45 po našem vremenu.

“Velike isprike Albonu,” rekao je Hamilton nakon utrke.

“Krenuo sam u taj potez, bilo je nešto prostora, ali na kraju je nestao.”

“U potpunosti moja krivnja.”

“Dao sam sve od sebe i nisam ostavio ništa na stolu, danas sam preuzeo puno rizika.”

“Mogli smo držati korak s Verstappenom u zavojima, ali na ravnim dijelovima su bili brži. Mislim da nismo mogli ništa učiniti.”

“Gasly je odradio sjajan posao, bio je vrlo fer sa svojim pozicioniranjem bolida.”

Verstappen leads Hamilton Brazilian GP F1 2019 Photo Red Bull

Load More Related Articles
Load More In Aktualno
Subscribe
Obavijesti me o
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Check Also

Hamilton odradio prvi test u Ferrariju SF-23

Lewis Hamilton odvozio je prve kilometre za upravljačem Ferrarijeva bolida na svojoj priva…