Lewis Hamilton uvjerljivo je slavio na povratničkoj utrci na Nurburgringu u kojoj je pobijedio Maxa Verstappena u Red Bullu i pritom izjednačio Schumacherov rekord u broju pobjeda, a Daniel Ricciardo završio je treći i Renaultu donio prvo pobjedničko postolje otkako su se 2016. vratili u Formulu 1 kao konstruktor.

Hamilton je zaprijetio Bottasu boljim startom, ali Bottas je uspio zadržati vodstvo s vanjske strane drugoga zavoja prije nego je kasnim kočenjem pretkraj prve dionice prepustio vodstvo Hamiltonu koje Britanac nije ispustio do kraja utrke.

Bottas je kasnije odustao zbog problema s pogonskom jedinicom, a Verstappen nije imao odgovor na Hamiltonovu brzinu unatoč kasnom sigurnosnom automobilu koji je izbrisao Hamiltonovu prednost od 11 sekundi.

Hamiltonu je ovo bila 91. pobjeda u Formuli 1 u 261 nastupu čime je izjednačio Michaela Schumachera koji je 91. pobjedu u Kini 2006. ostvario u 246. nastupu.

Hamilton i Verstappen svoja su prva zaustavljanja u boksu obavili za vrijeme uvjeta virtualnoga sigurnosnog automobila izazvanih Russellovim odustajanjem pa su se na stazu vratili značajno ispred Bottasa koji je svoju promjenu guma obavio ranije.

Ricciardo je također obavio promjenu guma pod uvjetima VSC-a, a Perez se nije odlučio za promjenu guma te je produljio uvodnu dionicu na softu do 30. kruga što mu je omogućilo kraću drugu dionicu na mediumu.

Kad se Perez vratio na stazu nakon promjene guma najprije je morao prestići Leclerca u Ferrariju u 35. krugu, a nakon toga je krenuo sustizati Ricciarda koji je imao 17 sekundi prednosti.

Ali Norris je odustao u 42. krugu zbog problema s pogonskom jedinicom što je izazvalo izlazak sigurnosnoga automobila pa su Hamilton, Verstappen i Ricciardo ušli u boks po nove soft gume. Racing Point isprve nije pozvao Pereza, ali to su učinili krug kasnije te je i on dobio novi set soft guma.

Sigurnosni automobil povukao se tek u 50. krugu, a Hamilton je s lakoćom zadržao vodstvo dok se Verstappen morao braniti od Ricciarda na kočenju za prvi zavoj.

Hamilton je slavio s četiri sekunde prednosti ispred Verstappena, a Ricciardo je uspio zadržati treće mjesto sa sekundom prednosti ispred Pereza i time ostvariti prvo postolje od VN Monaka 2018. kada je pobijedio s Red Bullom.

Sainz je završio peti za McLaren ispred Gaslyja u AlphaTauriju koji je prestigao Leclerca u Ferrariju koji nije promijenio gume za vrijeme sigurnosnoga automobila.

Hulkenberg je imao vrlo dobru povratničku utrku za Racing Point koju je startao posljednji i završio osmi, a Grosjean je osvojio prve bodove ove sezone na devetom mjestu za Haas s jednim zaustavljanjem u boksu.

Giovinazzi je završio deseti i osvojio posljednji bod na današnjoj utrci što mu je drugo osvajanje bodova ove sezone nakon prve utrke u Austriji gdje je završio deveti.

Vettel je startao utrku na medium gumama, kao i vozači AlphaTaurija, ali se izvrtio dok je pokušavao prestići Giovinazzija i kasnije se sudario s Magnussenom pa je završio 11. ispred Raikkonena u Alfa Romeu.

Raikkonen je udario Russella u prvom zavoju nakon korekcije preupravljanja i zbog toga zaradio kaznu od deset sekundi pa je završio tek 13., a Latifi i Kvyat zauzeli su posljednja dva mjesta među vozačima koji su završili utrku.

(18) 63 George Russell Williams/Mercedes 12 19:37.453 Sudar

Najbrži krug: Max Verstappen – 1:28.139 (krug 60)

10 Williams/Mercedes 0

1 Komentar na "Hamilton slavio na VN Eifela i izjednačio Schumacherov rekord"

Sortiraj od:   najnovijeg | najstarijeg | s najviše glasova
FerrariHR
Pretplatnik

Svaka čast Hamiltonu na ovom rekordu. Rekordi i jesu da se ruše. Iako nije lako bilo nijednom od njih dvojice izgradit ovakve rezultate, mnogi ih i dalje osporavaju. Ali povijest je povijest, nitko je nemože izbrisati..
Posebna je čast šta mu je očevu kacigu uručio Schumi mlađi. Bravo

Hamilton posljednjim krugom pobijedio Bottasa za pole position za VN Portugala

Lewis Hamilton u posljednjim je sekundama kvalifikacija za VN Portugala odvozio najbrži kr…