Lewis Hamilton ostvario je svoje najave da će ove sezone biti spremniji nego ikad te je predsezonska testiranja dočekao pet kilograma lakši nego u isto vrijeme prošle godine, u godini u kojoj lovi nekoliko Schumacherovih rekorda.

Hamilton je prošle godine osvojio šesti naslov prvaka i osvojio rekordan broj bodova u jednoj sezoni (413), a najavom da će 2020. biti još bolji postavio je ambiciozan cilj koji neće biti lako ostvariti.

Britanac ove godine želi osvojiti sedmi naslov prvaka s kojim bi se izjednačio s Michaelom Schumacherom, a može srušiti i njegove rekorde u broju pobjeda i pobjedničkih postolja.

U ostvarenju toga cilja na putu će mu stajati momčadski kolega Bottas, Ferrarijevi vozači Vettel i Leclerc te Verstappen u Red Bullu koji otvoreno cilja na naslov prvaka nakon vrlo dobre prve sezone s Hondom.

“Trenutno sam u miru na mjestu gdje sam sad, mogu se usredotočiti i izgraditi svoj um i tijelo tako da se mogu ponovno vratiti iz godine u godinu,” rekao je Hamilton početkom godine.

“Ove godine bit ću stroj, na drugoj razini nego ikad prije!”

Nekoliko dana uoči početka predsezonskih testiranja Hamilton se pohvalio svojom formom te kaže da je imao najbolju zimu što se tiče treninga i da je pet kilograma lakši nego u isto vrijeme prošle godine.

“Ovo je bila jedna od najboljih zima koju sam imao što se tiče treninga,” rekao je šesterostruki svjetski prvak.

“Prošle godine sam stigao na testiranja s puno vode i oko 78 kg. Ove godine imam bolju težinu od 73 kg. I dalje imam još masnoće za izgoriti i dodati još mišića, ali na dobrom sam putu.”

“Konzistentnost je ključ! Ako se želite dovesti u formu, možete to učiniti. Samo ovisi o tome koliko to želite.”

Hamilton u turbo hibridnoj eri, koja je započela 2014., nijednom nije ostvario manje od devet pobjeda i 13 postolja, a ukoliko to ponovi ili nadmaši i ove godine srušit će Schumacherov rekorde od 155 postolja (trenutno ih ima 151) i 91 pobjede (trenutno 84).

Također, Hamilton se trenutno nalazi u nizu od 33 utrke u bodovima, a ako u Australiji osvoji barem bod srušit će svoj trenutni rekord od 33 utrke u nizu u bodovima (Japan 2016. – Francuska 2018.).