Lewis Hamilton još je jednom stao u obranu četverostrukog svjetskog prvaka Sebastiana Vettela koji je od sredine prošle godine napravio veliki broj pogrešaka i vjeruje da će se u stilu teniskih velikana vratiti jači nego prije.

Vettel je cijeli vikend u Velikoj Britaniji bio u sjeni mladoga Leclerca koji ga je u kvalifikacijama pobijedio za ogromnih šest desetinki sekunde, a Vettel nije imao neko posebno opravdanje osim što je rekao da nije imao osjećaj za bolid.

To je treći vikend zaredom da je Leclerc uvjerljivo brži od Vettela u kvalifikacijama, a u utrkama je nanizao četiri uzastopna postolja dok je Vettel u tom periodu na postolju bio samo u Kanadi.

U utrci Vettel nije izgledao kao prijetnja vodećoj četvorci dok se nije ukazala prilika da promijeni gume iza sigurnosnoga automobila pa se našao na trećem mjestu, a kad se Verstappen riješio Gaslyja krenuo je u napad na Vettela koji je završio sudarom dvojice vozača.

Nakon što je Verstappen prestigao Vettela s vanjske strane brzoga zavoja Stowe, Vettel je imao priliku za kontranapad, ali je prilikom bliskog praćenja Verstappena izgubio downforce i promašio točku kočenja zbog čega je udario u Verstappena i obojici uništio utrku.

Vettel Verstappen British GP F1 2019 crash Photo XPB

Još jedna Vettelova pogreška, nakon pogreške u Kanadi zbog koje je izgubio pobjedu u duelu s Hamiltonom i pogreške u Bahrainu zbog koje je također izgubio vodstvo i potencijalnu pobjedu, također u duelu s Hamiltonom, dovele su Nijemca pod još veći pritisak i lavinu kritika, ali kao i u Bahrainu u njegovu je obranu stao aktualni svjetski prvak Hamilton.

“Apsolutno vjerujem da će uzvratiti udarac,” rekao je Hamilton.

“Ako pogledate velikane koji igraju tenis, on je jedan od tih. Imao je tešku utrku [na Silverstoneu], ali on je četverostruki svjetski prvak.”

“Oporavit će se i iskupiti ako osjeća da je to potrebno i vratit će se jači na idućoj utrci.”

“To je ono što veliki sportaši čine.”

Vettel ‘nije previše zabrinut’

Sebastian Vettel changes the number 1 and 2 bollard Canadian GP F1 2019 Photo XPB

Četverostruki svjetski prvak nije zabrinut svojim pogreškama niti Ferrarijevom nemogućnošću da ove godine pobijedi na utrci i veseli se idućoj utrci u Njemačkoj gdje je prošle godine osvojio pole position prije nego je pogriješio u vodstvu i razbio se u Sachs zavoju.

“Dogodilo se što se dogodilo, ali krugovi prije toga bili su prilično jaki,” komentirao je Vettel svoju utrku na Silverstoneu.

“Startali smo šesti pa se nismo slučajno našli na trećem mjestu u tom trenutku.”

“Mogli biste reći da nam je pomogao sigurnosni automobil, ali imali smo prilično dobru prvu dionicu pokušavajući nešto drukčiju taktiku.”

“Mislim da su i ostale utrke mogle biti drukčije pa nisam previše zabrinut. Ali znam da mogu imati bolje rezultate u nedjelju. Veselim se Njemačkoj.”

Lewis Hamilton Mercedes F1 W10 and Sebastian Vettel Ferrari SF90 Canadian GP F1 2019 celebrating victory Photo Daimler

Verstappen na pole positionu za VN Brazila, Vettel u prvom startnom redu

Max Verstappen osvojio je drugi pole position ove sezone pobijedivši Sebastiana Vettela u …