Charles Leclerc postavio je najbrže vrijeme na drugom slobodnom treningu za VN Kanade na kojem je bio manje od desetinke brži od momčadskoga kolege Sebastiana Vettela, a Lewis Hamilton odvozio je samo osam krugova nakon udarca u zid.

Leclerc je na soft gumama odvozio 1:12.177, oko 1.6 sekundi brže nego na prvom slobodnom treningu, dok se Bottas kao brži Mercedes poboljšao za šest desetinki u odnosu na prvi trening.

Hamilton je udario u zid na izlazu iz devetoga zavoja i oštetio stražnji desni ovjes na svom Mercedesu W10, a iako je uspio doći do boksa bez da mu se raspala guma šteta na bolidu bila je prevelika da bi se vratio na stazu.

Vodeći čovjek prvenstva bio je najbrži nakon prvih dionica na početku drugoga treninga na medium gumama, ali kad je stavio soft gume izgubio je kontrolu u šikani koju čine zavoji osam i devet.

Ferrari je na stazu izašao ranije od Mercedesa pa su se Leclerc i Vettel mijenjali na vrhu ljestvice najbržih vremena na medium gumama prije nego je na stazu izašao Hamilton i bio oko sekundu brži.

Bottas je tada koristio hard gume i bio oko tri desetinke iza Hamiltona na medium gumama, a kasnije se poboljšao i približio se na 0.142 s zaostatka.

Kad je Bottas stavio soft gume odvozio je 1:12.311, a to je srušio Vettel (1:12.251) pa Leclerc (1:12.177).

Verstappen je prvo koristio hard gume, ali mu je brzi krug na softu pokvario momčadski kolega Gasly koji je vozio sporo u posljednjoj šikani zbog čega je udario u zid.

Iako je uspio doći do boksa, za Verstappena je drugi trening bio završen te je na kraju završio tek 13., 1.2 s iza Leclerca, uz 22 odvožena kruga.

Sainz je bio iznenađujuće brz u McLarenu na četvrtom mjestu i samo 0.376 s zaostatka za Leclercom, a Magnussen je bio četiri desetinke sporiji u Haasu, 0.003 s iza Hamiltona.

Iako je odvozio samo osam krugova, Hamilton je završio šesti najbrži s 0.761 s zaostatka, a Perez je ponovno bio brz za Racing Point na sedmom mjestu.

Dva vozača Renaulta i Stroll u drugom Racing Pointu posljednji su vozači koji su za Leclercom kasnili manje od sekunde, a od šest momčadi u prvih deset nema Red Bulla.

Gasly je bio tek 12. najbrži s 1.2 s zaostatka iako je odvozio 38 krugova, a Verstappen je nakon incidenta u posljednjem zavoju ranije završio svoj trening i odvozio tek 22 kruga.

Norris je bio 11. najbrži u drugom McLarenu, ispred dva Red Bulla i dva Toro Rossa, a Grosjean se na 17. mjestu smjestio između dva vozača Alfa Romea od kojih je Raikkonen još jednom bio uvjerljivo brži.

Posljednja dva mjesta još su jednom zauzeli vozači Williamsa – Russell je bio 0.251 s brži od Kubice koji je propustio prvi trening kako bi priliku dobio mladi testni vozač Latifi.

Treći trening na rasporedu je u subotu u 17:00, a kvalifikacije počinju u 20:00.