Charles Leclerc osvojio je drugi pole position u tjedan dana nakon što je bio najbrži nakon prvih pokušaja u posljednjem dijelu kvalifikacija, a većina vozača nije uspjela stići odvoziti drugi krug zbog bizarnoga taktiziranja oko zavjetrine pa je Leclerc zadržao prvo mjesto bez očekivane borbe u posljednjim minutama.

Leclerc je četvrti pole position ove sezone osvojio zahvaljujući prvom krugu u Q3 (1:19.307) što mu je bilo dovoljno da pobijedi Hamiltona za 0.039 sekundi, a Bottas je završio treći sa samo osam tisućinki zaostatka za Hamiltonom.

Raikkonen je izazvao crvenu zastavu nakon što je izgubio stražnji kraj u Parabolici, a Bottas, Stroll i Albon ostali su bez vremena jer je proglašena crvena zastava. Bottasu je krug naknadno priznat, a Vettel je bio pod istragom jer je na izlazu iz Parabolica zavoja bio na rubu da sa sva četiri kotača napusti granice staze.

Nakon što su se kvalifikacije nastavile, momčadi su čekale tko će prvi na stazu pa je na kraju ostalo premalo vremena da većina vozača stigne ući u brzi krug, čemu nije pomogla ni spora vožnja u izlaznom krugu.

Vettel je završio četvrti najbrži u drugom Ferrariju, desetinku iza Bottasa, a Nijemac u svom prvom i jedinom brzom krugu u Q3 nije imao pomoć zavjetrine pa je unatoč dobrom krugu ostao iza oba Mercedesa i Leclerca.

Vettel Hamilton Italian GP F1 2019 Qualifying Photo Sky Sports F1

Ricciardo je bio najbrži od vozača sredine poretka i brži od Albona u Red Bullu, a Australac je završio peti sa samo 0.532 s zaostatka za najbržim Leclercom. Hulkenberg je šestim mjestom potvrdio dobru formu Renaulta na brzoj Monzi, dvije desetinke iza momčadskog kolege.

Sainz je bio najsporiji od vozača koji su uspjeli postaviti vrijeme u Q3 te je završio sedmi najbrži s 1.1 s zaostatka iako je bio jedini koji je uspio ući u krug u drugom Q3 pokušaju, a Albon, Stroll i Raikkonen ostali su bez vremena po krugu i završili osmi, deveti i deseti.

Giovinazzi je u Q2 bio samo 0.002 s sporiji od momčadskog kolege Raikkonena, ali nije prošao u Q3 te je završio 11. najbrži, desetinku ispred Magnussena u bržem Haasu.

Kvyat nije imao pomoć momčadskog kolege Gaslyja u Q2 po pitanju zavjetrine iako Francuz ionako mora startati sa začelja zbog promjene motora pa je završio 13. najbrži, 0.015 s iza Magnussena.

Norris i Gasly nisu postavili dobra vremena jer će ionako startati s posljednjih pozicija, a Grosjean je bio najbrži od vozača koji su ispali u Q1, ispred Pereza u Racing Pointu, dva Williamsa i Verstappena koji nije postavio vrijeme jer je i on promijenio motor pa će startati sa začelja.

Perez je stao na stazi u zavoju Curva Grande u prvom sektoru zbog gubitka snage i uzrokovao prvu crvenu zastavu dok je momčadski kolega Stroll pokazao potencijal bolida plasmanom u Q3.

Russell je i 14. puta u 14 utrka bio brži u kvalifikacijama od Kubice, ovoga puta za više od pola sekunde.

Hamilton ispred Verstappena na drugom treningu u Singapuru

Lewis Hamilton odvozio je najbrži krug na drugom slobodnom treningu za VN Singapura i zavr…