Charles Leclerc osvojio je četvrti uzastopni pole position i šesti ove sezone i pobijedio aktualnoga svjetskog prvaka Lewisa Hamiltona za četiri desetinke sekunde dok je Sebastian Vettel bio još dvije stotinke sporiji u drugom Ferrariju.

Leclerc je bio najbrži i u drugom dijelu kvalifikacija prije nego je u odlučujućem trećem odvozio dva dovoljno dobra kruga za pole position iako je pogriješio u posljednjem sektoru svoga najboljeg kruga.

Hamilton je nakon prvih Q3 krugova bio treći iza Vettela, ali je sjajnim drugim krugom, posebno trećim sektorom, uspio razdvojiti Ferrarijeve vozače dok se Vettel nije uspio dovoljno poboljšati u drugom pokušaju te je završio 0.023 s iza Hamiltona.

Verstappen je kasnio 0.682 sekundi za Leclercom te je završio četvrti najbrži, tri desetinke ispred Bottasa koji je odvozio loš drugi krug i bio skoro šest desetinki sporiji od Hamiltona na stazi na kojoj je bio brži u kvalifikacijama u njihova dva dosadašnja okršaja.

Verstappen ima kaznu od pet mjesta zbog novoga V6 motora pa će umjesto četvrti startati deveti, iza Grosjeana u Haasu i ispred Ricciarda u Renaultu.

Najbrži od vozača sredine poretka bio je Sainz u McLarenu na šestom mjestu, 0.067 ispred Hulkenberga u Renaultu koji je, kao i cijeloga vikenda, bio brži od momčadskoga kolege Ricciarda.

Charles Leclerc Ferrari Russian GP F1 2019 FP3 soft Photo Ferrari

Norris je u drugom McLarenu bio osmi ispred Grosjeana u Haasu koji je, za razliku od Magnussena, prošao u Q3 iako se mučio u prvom dijelu kvalifikacija.

Mercedesovi vozači utrku će startati na medium gumama, jedini od vozača koji su se plasirali u Q3, budući da su svoje najbrže krugove u Q2 odvozili na toj mješavini guma.

Gasly je bio 11. najbrži za Toro Rosso, ali će startati 15. zbog novoga Hondinog motora, a Perez je bio 12. najbrži za Racing Point nakon što se nije uspio poboljšati u svom drugom Q2 krugu.

Giovinazzi je bio brži od Raikkonena te se plasirao u Q2 gdje je završio 13. najbrži ispred Magnussena u drugom Haasu, a Stroll je pogriješio u svom posljednjem krugu u Q2 i završio 14.

Raikkonen je bio 16. najbrži nakon pogreške u posljednjem zavoju svoga posljednjeg kruga u Q2 nakon čega ga je izbacio momčadski kolega Giovinazzi, a Russell je bio 17. najbrži, šest desetinki iza prolaza u Q2, i s preko sekunde prednosti ispred Kubice koji je jedini vozač koji već nije vozio na stazi u Sochiju.

Albon je bio 19. za Red Bull nakon što se razbio u zidu u 13. zavoju zbog čega je trening prekinut šest minuta prije kraja, a Kvyat nije vozio kvalifikacije zbog problema s pogonskom jedinicom na trećem slobodnom treningu.

Hamilton uvjerljivo najbrži u kišnim kvalifikacijama

Lewis Hamilton osvojio je dominantan pole position u kišnim uvjetima na Red Bull Ringu s v…