2022 Australian GP Leclerc Ferrari pitlane side shot red C5 Pirelli tyres Photo Ferrari Edited by MAXF1net

Charles Leclerc odvozio je najbrže vrijeme na prvom slobodnom treningu za VN Miamija postavivši na soft gumama krug 1:31.098, a George Russell u Mercedesu završio je drugi ispred dva vozača Red Bulla.

Vozači su na početku treninga na stazu izašli uglavnom na medium (C3) gumama, šest ih se odlučilo za soft (C4), a samo Magnussen je prvo isprobao hard komponentu (C2).

Leclerc je na medium gumama odvozio 1:32.949, dvije desetinke ispred momčadskoga kolege Sainza na istoj komponenti, a Perez u Red Bullu na softu vozi 1:32.759 dok Russell na softu vozi gotovo isto vrijeme kao i Leclerc.

Sainz je preuzeo vrh s vremenom 1:32.443 na medium gumama, desetinku ispred Leclerca, a Bottas se izvrtio u sedmom zavoju nakon što je vanjskim kotačima prešao preko rubnika i uzrokovao prekid treninga manje od pola sata prije kraja.

Trening se nastavio manje od 17 minuta prije isteka vremena, a Sainz se izvrtio već u prvom krugu i morao ući u boks zbog puknuća prednje desne gume.

Verstappen na softu vozi novo najbolje vrijeme 1:31.350, a Albon u Williamsu vozi jako dobar krug s pola sekunde zaostatka na drugom mjestu ispred dva vozača Mercedesa Russella i Hamiltona.

Russell je na soft gumama odvozio drugo najbolje vrijeme, 0.097 sekundi iza Verstappena, a Leclerc postavlja novo najbrže vrijeme za Ferrari – 1:31.098.

Russell je dvije minute prije kraja uspio razdvojiti Leclerca i Verstappena s 0.071 sekundi sporijim vremenom od Leclerca, a Perez je u posljednji čas zauzeo četvrto mjesto u drugom Red Bullu, dvije desetinke iza najbržega.

Gasly je uz točno četiri desetinke zaostatka završio peti najbrži za AlphaTauri ispred Sainza u Ferrariju na medium gumama koji nije imao tako besprijekoran prvi trening kao momčadski kolega Leclerc.

Albon je bio impresivan sedmi za Williams ispred Hamiltona u Mercedesu koji je imao promet u brzom krugu na soft gumama i završio s velikih osam desetinki zaostatka za Russellom.

Magnussen je prvi trening završio deveti za Haas ispred dva vozača McLarena Ricciarda i Norrisa, a Alonso je bio brži vozač Alpinea na 12. mjestu.

Zhou je bio brži vozač Alfa Romea nakon što se Bottas ranije razbio – Kinez je završio na 13. mjestu ispred Vettela, Ocona i Strolla, a Bottas je bio 17. uz samo 13 odvoženih krugova.

Tsunoda, Schumacher i Latifi zauzeli su posljednja tri mjesta na prvom slobodnom treningu – drugi počinje u 23:30.