2022 Ferrari F1-75 test Barcelona Day 2 Leclerc Photo Ferrari

Charles Leclerc odvozio je najbrže vrijeme na drugom danu predsezonskih testiranja u Barceloni nakon što je u jutarnjem dijelu najbrži bio Daniel Ricciardo u McLarenu, Pierre Gasly završio je drugi najbrži za AlphaTauri dok je Lewis Hamilton bio najsporiji.

Leclerc je na C3 Pirellijevim gumama odvozio 1:19.689 uz 79 krugova što uz Sainzovih 71 krug iz jutarnjega dijela dana daje vrlo dobrih 150 krugova za Ferrari koji je i jučer odvozio najviše krugova od svih momčadi.

Gasly je završio drugi najbrži uz čak 147 krugova, ali je svoje najbolje vrijeme postavio na drugoj najmekšoj komponenti Pirellijevih guma (C4) kao i Ricciardo u McLarenu koji je na C4 gumama popravio svoje jutarnje vrijeme na C3 komponenti za manje od desetinku.

Perez je u jutarnjem dijelu dana odvozio samo 38 krugova u Red Bullu RB18 koji je usporio na izlazu iz 12. zavoja i stao s ugašenom pogonskom jedinicom na putu prema 13. zavoju što je izazvalo crvenu zastavu 26 minuta prije stanke za ručak.

Meksikanac je poslijepodne odvozio 40 krugova i popeo se na sedmo mjesto na listi najbržih vremena, ali s gotovo dvije sekunde zaostatka za najbržim Leclercom.

Mazepin je uzrokovao drugu crvenu zastavu dana kada je zaustavio svoj Haas VF-22 u devetom zavoju zbog kvara na pumpi goriva, a Rus je završio osmi najbrži, desetinku iza Pereza, nakon povratka na stazu nakon kvara.

Russell je kao brži vozač Mercedesa završio na četvrtom mjestu ispred Sainza u Ferrariju i Vettela u Aston Martinu koji je posljednji vozač koji je vozio ispod 1:21.

Albon je bio deveti najbrži za Williams ispred Zhoua u Alfa Romeu koji je prvi puta nastupio za momčad, a Kinez je u svojoj prvoj vožnju u novom C43 odvozio 71 krug i značajno popravio Bottasov učinak od samo 21 kruga u jutarnjem dijelu.

Latifi je završio 11. ispred Strolla i Schumachera, a Ocon u Alpineu bio je 14. najbrži za Alpine uz impresivnih 125 krugova što je treći najveći broj krugova drugoga dana iza Gaslyja (147) i Ricciarda (126).

Bivši momčadski kolege u Mercedesu Bottas i Hamilton završili su na posljednja dva mjesta, a zajedno su odvozili samo 61 krug s tim da su oboje vozili po pola drugoga dana.

Posljednji dan testa u Barceloni počinje sutra u 09:00.

Učitaj još povezanih članaka

Red Bullu prijeti isključenje iz prvenstva zbog navodnoga kršenja ograničenja budžeta

Red Bullu prijeti velika kazna i isključenje iz prvenstva zbog mogućega kršenja ograničenj…