Charles Leclerc osvojio je prvi pole position u F1 karijeri na VN Bahraina nakon što je odvozio najbolje vrijeme u sva tri dijela kvalifikacija, a Sebastian Vettel pobijedio je Lewisa Hamiltona i osigurao prvi startni red za Ferrari nakon razočaranja u Australiji.

Leclerc je bio najbrži na trećem treningu i u sva tri dijela kvalifikacija i na kraju osvojio pole position s vremenom 1:27.866, 0.294 sekundi ispred momčadskog kolege Vettela koji je završio samo tri stotinke ispred Hamiltona u Mercedesu.

Leclerc je u Q3 odvozio dva dovoljno brza kruga za pole position i postao prvi Monegažanin koji je osvojio pole position u Formuli 1.

Bottas je završio četvrti i tako prvi puta u F1 karijeri izgubio dvoboj s momčadskim kolegom na stazi u Bahrainu (0.066 sporiji od Hamiltona), a Verstappen u Red Bullu bio je još četiri desetinke sporiji od Bottasa.

Verstappen je jedva uspio pobijediti Magnussena u Haasu, za samo pet tisućinki, u razočaravajućim kvalifikacijama za Red Bull u kojima Gasly opet nije prošao u Q3 te će startati tek 13.

Grosjean je upotpunio dobre kvalifikacije za Haas na osmom mjestu, a McLaren je također imao oba bolida u Q3 sa Sainzom na sedmom mjestu i Norrisom na 10. mjestu.

Raikkonen je uspio proći u Q3 za Alfa Romeo gdje je pobijedio Norrisa u McLarenu za dvije stotinke sekunde, a njegov momčadski kolega Giovinazzi zapeo je već u Q1 gdje je ostao i Hulkenberg u Renaultu.

Ricciardo je bio nešto bolji u drugom Renaultu, ali ni on nije prošao u Q3 te je završio 11. najbrži što mu daje najbolju startnu poziciju od vozača koji smiju birati gume na kojima će startati utrku.

Albon je pobijedio momčadskog kolegu Kvyata u Toro Rossu i završio na 12. mjestu, 0.042 sekundi od prolaza u Q3, a pritom je bio više od tri desetinke brži od Kvyata i 0.013 s brži od Gaslyja u Red Bullu.

Gasly se žalio na prijanjanje stražnjega kraja svoga Red Bulla RB15 i još jednom nije ušao u Q3, na stazi na kojoj se prošle godine kvalificirao na šesto mjesto i završio četvrti u utrci.

Perez je bio brži od Strolla i plasirao se u Q2 za Racing Point te će startati 14. ispred Kvyata i Giovinazzija, a Hulkenberg je bio brži od Strolla na tek 17. mjestu za Renault nakon sjajnih vremena na slobodnim treninzima.

Stroll je uspio biti brži tek od dva vozača Williamsa koji su još jednom bili najsporiji, a Russell je pobijedio Kubicu za 0.040 s u svom posljednjem brzom krugu u Q1.

Leclerc je postao drugi najmlađi osvajač pole positiona u povijesti Formule 1 (21 godina i 166 dana), a najmlađi je i dalje Sebastian Vettel koji je prvi pole position ostvario na VN Italije 2008. u Toro Rosso Ferrariju (21 godina i 72 dana).

Hamilton ispred Verstappena na drugom treningu u Singapuru

Lewis Hamilton odvozio je najbrži krug na drugom slobodnom treningu za VN Singapura i zavr…