McLaren će istražiti uzroke Alonsovih problema s motorom

Momčad McLaren Honde istražit će uzroke Alonsovih problema s četvrtom fazom Hondina V6 motora koji su Španjolca spriječili da treću puta ove sezone osvoji bodove.

Fernando Alonso je u Austinu koristio novu specifikaciju Hondina motora koju su prvi puta isprobali na slobodnom treningu u Sochiju, gdje su ujedno odradili i kaznu za uvođenje nove pogonske jedinice.

Kako nisu uspjeli proizvesti dovoljno novih dijelova, Button je u Austinu vozio s trećom fazom pogonske jedinice, a Britanac je utrku završio na sjajnom šestom mjestu. Iako treba napomenuti da je utrku završilo tek 12 vozača, najmanje ove sezone.

Alonso je utrku startao na 9. mjestu, najboljoj startnoj poziciji za momčad ove sezone, a 10 krugova prije kraja bio je šesti. Njegov momčadski kolega Button tada je bio sedmi, što bi McLaren Hondi donijelo 14 bodova, ali Španjolca su problemi s motorom udaljili od bodova te je tako treću utrku zaredom završio 11. i ostao na 11 osvojenih bodova.

“Istražit ćemo što se dogodilo,” rekao je McLarenov trkaći direktor Eric Boullier.

“U jednom trenutku imali smo gubitak snage, što smo popravili promjenom mape motora, ali tad je već bilo prekasno jer smo izgubili mnoštvo pozicija.”

“Moramo vidjeti postoje li neka oštećenja, nakon čega ćemo odlučiti hoćemo li Jenson u Meksiku koristiti novu specifikaciju.”

Eric Boullier ostao je optimističan, unatoč problemima koji su zadesili Alonsa.

“Kada imate dva bolida u istoj konfiguraciji, možete usporediti različite specifikacije motora i bolje razumjeti razlike.”

“Kad donosite poboljšani motor, to sigurno neće vrijediti sekundu po krugu pa morate pažljivo analizirati sve podatke. Ali napredak je jasno vidljiv.”

REZULTATI: Fernando Alonso 2015.

REZULTATI: Jenson Button 2015.

REZULTATI: McLaren Honda 2015.

alonso-sad-2015-utrka-publika

Obavijesti me o

Hamilton – ‘Ferrari definitivno ima način rada motora koji mi nemamo’

Vodeći vozač prvenstva Lewis Hamilton kaže da Ferrari ima najjači način rada motora koji M…