Lewis Hamilton i Valtteri Bottas ponovno su odvozili dva najbrža vremena na slobodnom treningu u Austriji dok im je najbliži pratitelj bio Sergio Perez u Racing Pointu, ali Sebastian Vettel približio se vodećima na četvrtom mjestu za Ferrari.

Hamilton je na soft Pirellijevim gumama odvozio 1:04.304, dvije desetinke brže od momčadskog kolege Bottasa i pola sekunde brže od vlastitog najbržeg vremena na prvom treningu, a Perez je u Racing Pointu kasnio šest desetinki za Hamiltonom.

Da nije sve tako savršeno za Mercedes pobrinuo se problem s mjenjačem kojega je desetak minuta prije kraja treninga imao Bottas koji je nakon toga pozvan u boks.

Za razliku od prvoga treninga, na kojem je nekoliko vozača svoja najbolja vremena postavilo na medium ili hard gumama, na drugom je 18 od 20 vozača najbrža vremena postavilo na najbržem softu osim Gaslyja u AlphaTauriju (hard) i Raikkonena u Alfa Romeu (medium).

Nakon 12. mjesta na prvom treningu Vettel je na drugom bio četvrti najbrži, 0.016 sekundi iza Pereza, dok je Leclerc bio tek deveti, tri desetinke iza momčadskog kolege.

Ricciardo je ponovno bio među najbržih deset za Renault, ovoga puta na šestom mjestu s dvije stotinke zaostatka za trećim Perezom, a Norris je bio još desetinku sporiji za McLaren nakon što je na prvom treningu bio sporiji od momčadskog kolege Sainza.

Verstappen i Red Bull nisu lovili najbrža vremena te su završili na osmom mjestu, nakon trećega mjesta na prvom treningu, a Christian Horner za Sky Sports F1 rekao je da pozicije na drugom treningu ne predstavljaju njihovu formu na ovoj stazi.

Sainz je na desetom mjestu prvi vozač koji je za vodećim Hamiltonom kasnio više od sekundu iako je za trećim Perezom kasnio manje od četiri desetinke, a Ocon je i na drugom treningu bio sporiji od Ricciarda i završio na 11. mjestu.

Kvyat je pokazao bolju brzinu za AlphaTauri na drugom treningu nakon što su prvi završili pri dnu poretka, a Rus je završio 12. najbrži ispred Albona u Red Bullu i bržega vozača Alfa Romea Giovinazzija.

Haas je zauzeo 15. i 16. mjesto, ali su odvozili 94 kruga, značajno više nego na prvom treningu kada je Grosjean zbog problema s kočionim sustavom odvozio samo šest krugova, a Gasly je u AlphaTauriju bio 17. najbrži, čak sedam desetinki iza Kvyata, koristeći hard Pirellijeve gume.

Russell je opet bio brži vozač Williamsa, ovoga puta na 18. mjestu, ispred Raikkonena u Alfa Romeu na medium gumama, i momčadskog kolege Latifija od kojega je bio brži cijelu sekundu.

Treći slobodni trening na rasporedu je u subotu u 12:00, a kvalifikacije počinju u 15:00.

Bottas na pole positionu ispred Hamiltona, Hulkenberg treći

Valtteri Bottas osvojio je drugi pole positionu za VN 70. obljetnice Formule 1 pobijedivši…