
Mercedes je već isprobao novu inačicu prednjega krila koje se od trenutnog razlikuje u detaljima, ali ponovno korištenje u Meksiku moglo bi značiti da novo krilo funkcionira na očekivani način.
Prednja krila s godinama su postala sve složenija, a njihova funkcija ne obuhvaća samo stvaranje downforcea koji raste s brzinom kretanja. Ona šalju zračnu struju prema ostatku bolida, stvaraju snažne vrtloge i usmjeravaju ih oko turbulentnih rotirajućih prednjih kotača koji izazivaju više od 30% otpora zraka cijeloga bolida.
Mercedes je na novoj inačici promijenio bočne završetke krila odnosno način na koji se najdonji element spaja s vertikalnim bočnim završecima.
Gornje od dva prednja krila na slici iznad je novo krilo i možete vidjeti da najdonji horizontalni element nije u potpunosti spojen s bočnim pločama, nego je spojen s nekoliko metalnih spona (što je bolje vidljivo na idućim slikama).
Sam oblik tunela rastućeg radijusa (crni, rubni dijelovi prednjega krila) u ovom slučaju je isti i ima istu funkciju kao i dosad, ali Mercedes je odlučio nastaviti s filozofijom razdvajanja aerodinamičkih površina u potrazi za većom učinkovitošću.
To je dosad bilo jasno na primjeru nazubljenih deflektora iza prednjih kotača (koji su prije bili povezani u jednu cjelinu), nazubljenih elemenata prednjeg krila i bočnih ploča na stražnjem krilu čiji horizontalni prorezi više nisu u potpunosti vertikalno povezani (ideju je uveo Toro Rosso na početku ove sezone).
Mercedes još uvijek istražuje učinke koje ovaj dizajn ima na funkcioniranje prednjega krila i ostatka aerodinamičkog paketa (koji je vrlo osjetljiv i na najmanje promjene na prednjem krilu), a sigurno da će im te spoznaje dobro doći i u razvoju novog W08 za 2017.