Michael Schumacher je na današnji dan 2004. u svom 200. nastupu u Formuli 1 stigao do 76. pobjede i ukupno šeste pobjede na prvih sedam utrka sezone, a Rubens Barrichello drugim je mjestom osigurao četvrtu dvostruku pobjedu za Ferrari 2004.

Nakon što je Trulli u Monaku prekinuo Schumacherov niz od pet pobjeda na startu sezone, Nijemac se na svom domaćem terenu na Nurburgringu vratio starim navikama i osvojio uvjerljiv pole position sa šest desetinki prednosti ispred Sata u BAR Hondi kojem je to bio prvi start iz prvoga reda u F1 karijeri.

Schumacher je imao malo goriva i bez problema zadržao vodstvo na startu, a u boks je ušao već u osmom krugu i time jasno pokazao da je na strategiji tri ulaska u boks. Sato je također bio na istoj strategiji, ali je imao više goriva u kvalifikacijama i prvi puta u boks ušao u 12. krugu.

Raikkonen je dobro startao s četvrtoga mjesta iza Schumachera, Sata i Trullija i na kraju prvoga kruga bio drugi što je bilo dobro za Schumachera jer je zadržavao Alonsa koji je tada bio treći i Sata na četvrtom mjestu. Schumacher je nakon izuzetno kratke prve dionice utrke od osam krugova imao više od 17 sekundi prednosti ispred Raikkonena i vratio se na šesto mjesto.

Michael-Schumacher-Ferrari-F2004-European-GP-Nurburgring-2-Photo-Ferrari

Raikkonen je odustao već u devetom krugu zbog kvara na Mercedesovom motoru koji je za tu utrku imao novu specifikaciju klipova, a odustao je i njegov momčadski kolega Coulthard u 25. krugu, također zbog motora.

Barrichello je zbog više goriva u kvalifikacijama startao tek sedmi (peti na kraju prvoga kruga), ali je zato bio na strategiji dvaju ulazaka u boks (u 15. i 38. krugu) dok je Schumacher drugi puta u boks ušao u 28. krugu, a treći puta u 44. krugu.

Schumacher je bez problema pobijedio sa 17.989 sekundi prednosti ispred Barrichella koji je u boksu bio jednom manje, a treći je bio Button u BAR Hondi koji je za više od pola minute pobijedio Trullija u Renaultu.

Sato je odustao u 47. krugu zbog kvara na Hondinom motoru nakon što je vodio dva kruga, što su mu bili prvi krugovi u vodstvu F1 utrke.

REZULTATI UTRKE

European-GP-F1-2004-Nurburgring-podium-Schumacher-Barrichello-Button-Photo-Ferrari

16 C.da Matta Toyota 0 Sudar

Najbrži krug: Michael Schumacher – 1:29.468 (krug 7)

9 Jordan/Ford 2   2
10 Minardi/Cosworth 0