Sebastian Vettel osvojio je jubilarni 50. pole positon u Meksiku nakon što je u drugom Q3 pokušaju za manje od desetinku srušio dotad najbržeg Verstappena – donosimo pregled najboljih vremena po sektorima, najvećih brzina i idealnih krugova u kvalifikacijama za VN Meksika.

NAJBOLJA VREMENA PO SEKTORIMA

Verstappen je bio najbrži i u prvom i u trećem sektoru, a u drugom je imao mali zaostatak od pet stotinki tako da je sa zbrojenim najboljim sektorima trebao biti na pole positionu (vidjeti ‘Idealni krugovi’ u nastavku članka).

Alonso je u prvom sektoru bio tek 13. najbrži, ali u drugom i trećem bio je sedmi odnosno šesti i to na temelju svoga Q1 vremena budući da nije nastupio ni u Q2 ni u Q3. Ako se u obzir uzme da je staza evoluirala i da je većina vozača značajno poboljšala svoja vremena u odnosu na Q1 jasno je da je Alonso mogao do vrlo dobrog plasmana.

Mexican GP F1 2017 qualifying best sector times

NAJVEĆE BRZINE PO SEKTORIMA (brzine na kraju sektora)

Renaultovi motori su na kraju prvoga sektora zauzeli su tek deveto mjesto u slučaju najbržeg Ricciarda, na drugom mjerenju brzine Verstappen je šesti, a na trećem su treći s Verstappenom dok deficit snage još nije stigao dovoljno doći do izražaja (startno ciljna crta).

Mercedesovi i Ferrarijevi motori očekivano dominiraju, a Honda drži začelje u svim sektorima osim u posljednjem gdje je Alonso uspio dobro ubrzati iz posljednjega zavoja i smanjiti zaostatak za vodećima (ali to su brzine tek nešto više od 250 km/h).

Mexican GP F1 2017 qualifying best sector speeds

NAJVEĆE BRZINE NA MJERENJU BRZINE

Mercedesovi i Ferrarijevi motori opet dominiraju, a Renault je tek na 13., 14., 15., 17. i 18. mjestu. Honda je na 16. i 19. mjestu, a Sauberi s prošlogodišnjim Ferrarijevim motorima zbog malo downforcea su zauzeli solidno 11. i 12. mjesto.

Mexican GP F1 2017 qualifying speed trap

MAPA STAZE HERMANOS RODRIGUEZ

mapa-meksiko-sektori

IDEALNI KRUGOVI

Idealni krugovi su krugovi u kojima su vozačima zbrojeni najbolji sektori, a navedena je i razlika u odnosu na stvarni najbrži krug pojednoga vozača.

19 20 Kevin Magnussen 1:19.443 3.111

2 Komentari na "Pregled najboljih sektora i najvećih brzina u kvalifikacijama za VN Meksika"

Sortiraj od:   najnovijeg | najstarijeg | s najviše glasova
Yetimir
Pretplatnik

Izvrsna analiza! Ima sretnika kojima je idealni krug ujedno i ostvaren 😉

FIA odgovorila Hamilltonu, Brawn – ‘Lako je misliti da je svijet protiv vas’

Trkaći direktor FIA-e Michael Masi kaže da Hamilton nije u pravu da ga suci žele zaustavit…