Raikkonen – Rosberg je ove godine bio bolji od Hamiltona

raikkonen-ferrari-abu-dhabi-pit-pirelli-f1-test-2017-foto-pirelli

Posljednji Ferrarijev svjetski prvak Kimi Raikkonen smatra da je Nico Rosberg zaslužio naslov svjetskog prvaka i da je ove godine jednostavno bio bolji od Hamiltona.

Hamilton je ove sezone osvojio najviše pobjeda (10), najviše pole positiona (12), najviše pobjedničkih postolja (17) i vodio najviše krugova (566), ali svejedno je izgubio borbu za naslov prvaka za pet bodova.

Britanac je ove sezone imao tri kvara koja su izravno utjecala na njegove rezultate, prije svega kvar na novom Mercedesovom motoru dok se nalazio u vodstvu VN Malezije pa neki smatraju da je naslov zaslužio više od Rosberga koji ove godine nije imao nijedan kvar na svom Mercedesu W07 Hybrid.

Raikkonen je postao svjetski prvak 2007. kada je u posljednje dvije utrke okrenuo Hamiltonovih 17 bodova prednosti (uz 20 dostupnih bodova), a danas nema dvojbi tko zaslužuje naslov 2016.

“Osvojio je više bodova i ne razumijem zašto ne bi zaslužio naslov,” komentirao je Raikkonen Rosbergovo osvajanje naslova prvaka.

“Imali su iste bolide i izašao je kao pobjednik. Jednostavno, bio je bolji ove godine.”

Rosberg se zahvaljujući Hamiltonovoj taktici zadržavanja u posljednjim krugovima našao pod pritiskom sunarodnjaka Vettela u Ferrariju koji također smatra da je zaslužio naslov prvaka.

“Naslov ne možete osvojiti na sreću, zasluženi je prvak,” rekao je četverostruki svjetski prvak Sebastian Vettel koji je prvi naslov 2010. također osvojio u Abu Dhabiju.

“Nekad možete imati sretne ili manje sretne situacije s bolidom, ali tako to ide.”

“Ovo je bio njegov dan i tako mora biti iz poštovanja prema njemu i veličini njegova uspjeha.”

2 Komentari na "Raikkonen – Rosberg je ove godine bio bolji od Hamiltona"

Sortiraj od:   najnovijeg | najstarijeg | s najviše glasova
FerrariHR
Pretplatnik

Bravo Kimi. Uvik realan i nikoga ne gadi. Svaka čast.

F12013
Pretplatnik

Zato je Kimi legenda. Od vozača i prije svega od čovjeka.

Verstappen pobjednik VN Brazila, Gasly drugi, sudar dvaju Ferrarija

Max Verstappen pobjednik je uzbudljive VN Brazila u kojoj je dvaput prestigao Lewisa Hamil…