
Ferrarijev vozač Kimi Raikkonen kaže da je unatoč lošem startu imao puno bolju utrku nego u Australiji i Kini i da je puno zadovoljniji ponašanjem svoga bolida.
Raikkonen se kvalificirao na peto mjesto, tri desetinke i jedno mjesto iza Vettela, ali je loše startao i pao na sedmo mjesto iza Ricciarda i Masse.
Vettel je kasnije došao do druge pobjede u sezoni, a Raikkonen se uspio vratiti do četvrtoga mjesta na kojem je i startao utrku i ponovno biti najlošiji od vodeće četvorke.
“Bolid je radio prilično dobro i iskreno, to sam i očekivao. Tu se nemam što puno žaliti,” rekao je Raikkonen koji je u Bahrainu osam puta bio na postolju, ali bez ijedne pobjede.
“Imao sam usran start i nakon toga nekoliko užasnih zavoja zbog toga. Nakon toga sam stizao što sam mogao.”
“Na neki način dogodilo se puno dobrih stvari, ali krajnji rezultat je i dalje razočaravajući, barem iz moje perspektive.”
“Općenito, osjećaj u bolidu puno je bolji i osjećam da mogu ići brzo, ali start nije pomogao.”
Raikkonena su na startu prestigli Ricciardo i Massa kojega je morao prestići dvaputa zbog trenutka izlaska sigurnosnog automobila.
“Massu sam prešao relativno brzo, ali zatim sam bio nesretan s trenutkom izlaska sigurnosnog automobila i ponovno izgubio poziciju.”
“Činio se vrlo brz na određenim mjestima i već je i prvi puta bilo dosta teško, ali drugi puta je bilo još teže.”
“Na kraju sam ga uspio prestići, ali jednostavno je trebalo previše vremena, obično su vrlo brzi na pravcu, Williams.”
“Prvi krug nije bio idealan, a zatim i sigurnosni automobil… ispalo je nesretno, ali pokazali smo dobru brzinu.”