Red Bull je na superbrzu Monzu donio dosad najmanje stražnje krilo koje smo posljednjih godina vidjeli u Formuli 1 kako bi na dugim pravcima imali dovoljno veliku brzinu.
Iako je Renault 2016. napravio veliki korak naprijed, i dalje zaostaju za Mercedesom i Ferrarijem pa Red Bull mora koristiti manje downforcea ukoliko želi biti dovoljno brz u odnosu na konkurenciju.
Već smo u Belgiji vidjeli prilično ekstremnu inačicu stražnjeg krila (slika dolje) s kraćim donjim i gornjim elementom i manjim napadnim kutem gornjeg elementa, a i bočne ploče imale su manje horizontalnih proreza (samo dva duga proreza). Također, krilo je zadržalo dugi vertikalni prorez na samom početku bočnih ploča.
Krilo za Monzu ekstremnije je u svakom pogledu u odnosu na već ionako ekstremno krilo iz Spa.
Glavni element je kraći (vidljivo po tome gdje počinje u odnosu na početak bočnih ploča), kao i gornji element koji je postavljen pod manjim napadnim kutem, a drukčije su i bočne ploče koje uopće nemaju već uobičajene horizontalne proreze koje na tom mjestu na raznim bolidima viđamo više od deset godina.
Također, nestali su i veliki vertikalni prorezi na početku bočnih ploča. Jedini što su zadržali su dva proreza na dnu bočnih ploča.
Red Bull je blago izmijenio i DRS mehanizam koji je sada nešto uglađenijeg profila i sada se nalazi na samom donjem elementu umjesto iznad gornjeg.
Ovakvo krilo proizvodi puno manje downforcea, ali i izaziva manje otpora zraka što je ključno za stazu poput Monze. Osim toga, činjenica da se Red Bull usudi koristiti ovako ekstremno stražnje krilo dovoljno govori o učinkovitosti njihove podnice i difuzora koji proizvode više downforcea od konkurencije.
Aero paket im je uvik bio jača strana.