Daniel Ricciardo McLarenu je donio prvu pobjedu od 2012. koju je ostvario ispred momčadskoga kolege Landa Norrisa, a Lewis Hamilton i Max Verstappen sudarili su se u drugom zavoju i oboje odustali.

Ricciardu je ovo bila prva pobjeda od VN Monaka 2018., a McLaren je posljednju pobjedu ostvario na VN Brazila 2012. kada je pobijedio Button dok su posljednju dvostruku pobjedu ostvarili na VN Kanade 2010. Također, McLaren je jedina momčad ove sezone koji je ostvarila dvostruku pobjedu.

Ricciardo je sjajno startao i prvi došao u zonu kočenja za prvi zavoj u kojem je imao unutarnju stranu i preuzeo vodstvo od Verstappena, a Hamilton je također dobro startao i prošao Norrisa u prvoj šikani.

Hamilton je nakon toga uhvatio Verstappenovu zavjetrinu na putu prema drugoj šikani i bio s vanjske strane u zoni kočenja, ali Verstappen mu nije ostavio dovoljno mjesta pa je Hamilton morao presjeći šikanu nakon čega je pao na četvrto mjesto iza Norrisa.

Giovinazzi je prilikom povratka na stazu u petom zavoju ušao u Sainzovu putanju, izvrtio se i zabio u ogradu nakon čega je izgubio prednje krilo, a nakon toga su nakratko nastupili uvjeti virtualnoga sigurnosnoga automobila – Talijan je kasnije dobio pet sekundi kazne za nesigurno vraćanje na stazu.

Gasly je odustao već u petom krugu, nakon što njegov momčadski kolega Tsunoda nije ni startao, Verstappen je blisko pratio Ricciarda u borbi za prvo mjesto, a Perez je u devetom krugu prestigao Sainza u borbi za šesto mjesto na kočenju za četvrti zavoj.

Ricciardo je prvi od vodećih vozača ušao u boks u 23. krugu i medium gume zamijenio hardom, a Verstappen ga je slijedio u idućem krugu i imao jako sporu promjenu guma od 11.1 sekundi.

Hamilton je svoju promjenu guma, koja je trajala 4.2 sekundi, obavio u 26. krugu nakon što je u 24. krugu prestigao Norrisa s vanjske strane četvrtoga zavoja i vratio se točno pokraj Verstappena u prvom zavoju koji je imao vanjsku stranu na ulasku. Ali za drugi zavoj Verstappen je imao unutarnju stranu, prešao preko rubnika i sudario se s Hamiltonom nakon čega su oba vozača odustala.

Leclerc i još nekoliko vozača iskoristilo je sigurnosni automobil kako bi promijenili gume što ga je dovelo do drugoga mjesta iza vodećega Ricciarda, ali Norris ga je prestigao na ponovnom startu u sjajnom duelu u 31. krugu.

Leclerca je uskoro prestigao i Perez nakon što je Red Bullov vozač presjekao drugu šikanu, za što će kasnije dobiti kaznu od pet sekundi zbog koje je izgubio treće mjesto, a Leclerca je nakon toga prestigao i Bottas u Mercedesu u 33. krugu koji se sjajno probio s 19. mjesta na startu.

McLarenovi vozači Ricciardo i Norris uspjeli su biti dovoljno brzi kako Perez ne bi imao šansu za napad, a McLaren je Norrisu rekao da je ‘najbolje da ostane gdje jest’ odnosno da ne pokušava napasti momčadskoga kolegu.

Mazepin je odustao u 43. krugu i izazvao uvjete virtualnoga sigurnosnog automobila i postao četvrti vozač koji nije završio VN Italije, a Ricciardo je u posljednjem krugu odvozio i najbrži krug utrke, 0.015 s brži od Bottasovoga najbržega kruga kojega je Finac odvozio u 34. krugu.

Norris je završio drugi, 1.7 s iza Ricciarda, i upotpunio sjajan dan za McLaren koji je pokazao najbolju brzinu ove sezone uz Austriju, a Bottas je nakon Perezove kazne od pet sekundi završio treći što mu je osmo pobjedničko postolje ove sezone.

Leclerc je završio četvrti za Ferrari ispred Pereza u Red Bullu, a Sainz je bio šesti u drugom Ferrariju čime je talijanska momčad izgubila 25 bodova u odnosu na McLaren koji je dvostrukom pobjedom i maksimalnim brojem bodova (44) preuzeo treće mjesto u poretku konstruktora.

Stroll je završio sedmi za Aston Martin, ali prijeti mu kazna budući da je pod istragom sudaca jer nije dovoljno usporio pod žutim zastavama. Alonso je osmim mjestom za Alpine deseti puta ove sezone osvojio bodove, a deveti je bio Russell u Williamsu kojem je ovo treća utrka ove sezone među osvajačima bodova.

Posljednji bod na današnjoj utrci osvojio je Ocon u Alpineu koji je završio manje od tri sekunde ispred Latifija u drugom Williamsu, a Vettel je bio tek 12. za Aston Martin ispred dva vozača Alfa Romea Giovinazzija i Kubice.

Schumacher je završio 15. za Haas nakon što se izvrtio u duelu s Vettelom, a Nijemac je ujedno i posljednji vozač koji je završio današnju utrku.

Iduća utrka vozi se za dva tjedna u Rusiji.