Daniel Ricciardo osvojio je treći pole position u F1 karijeri nakon što je sjajnim drugim krugom u Q3 pobijedio momčadskog kolegu Maxa Verstappena za 0.026 sekundi, a Hamilton je uspio završiti treći, jedno mjesto ispred Vettela.

Ricciardo je prestigao Verstappena koji je bio najbrži nakon prvih pokušaja, a Australac je nakon prvih pokušaja bio tek četvrti, iza Vettela i Hamiltona.

Vettel, Raikkonen, Bottas i Verstappen nisu poboljšali svoja vremena iz prvih pokušaja dok je Hamilton u drugom prestigao Vettela, a Ricciardo došao na vrh poretka.

Vozači vodeće tri momčadi kvalificirali su se u Q3 na ultrasoft gumama, gumi srednje tvrdoće ovoga vikenda, kako bi na njima startali utrku, a vozači Racing Point Force Indije su Q2 vozili na supersoft i ultrasoft gumama kako ne bi morali startati na hypersoftu.

Vettel je nakon prvih Q3 pokušaja bio drugi najbrži iza Verstappena, a na kraju je završio četvrti s 0.211 sekundi zaostatka za Ricciardom i time razdvojio Mercedesove vozače Hamiltona i Bottasa.

Raikkonen je bio najsporiji od vozača velike trojke na šestom mjestu s 0.571 sekundi zaostatka.

Renaultovi vozači Hulkenberg i Sainz zauzeli su sedmo i osmo mjesto i tako pobijedili sve svoje suparnike u sredini poretka, ali će utrku startati na hypersoftu, baš kao i Sauberovi vozači Leclerc i Ericsson koji su završili deveti i deseti.

Ocon je na 11. mjestu najbolje plasiran vozač koji može birati gume na kojima će startati nakon što je u Q2 vozio prvo na supersoftu, a onda na ultrasoftu na kojem je odvozio svoje najbolje vrijeme.

Alonso je imao vrlo dobar kvalifikacijski nastup za McLaren na 12. mjestu, čime je razdvojio dva vozača Racing Point Force Indije budući da je Perez bio više od tri desetinke sporiji od Ocona.

Hartley je bio 14. najbrži za Toro Rosso Hondu nakon obećavajućeg petka, a njegov momčadski kolega Gasly, koji će startati posljednji zbog uvođenja novoga Hondinog motora, nije ni vozio Q2 i završio je 15. najbrži.

Vandoorne je zapeo u Q1 iako je bio samo 0.106 sekundi sporiji od Alonsa u Q1 i završio je na 17. mjestu, jedno mjesto iza Grosjeana koji je pogriješio u svom posljednjem pokušaju i tako se pridružio momčadskom kolegi Magnussenu koji je također ispao u Q1 na 18. mjestu.

Sporiji od Grosjeana bila su tek dva Williamsova vozača od kojih je Stroll bio brži za dvije desetinke sekunde.

Hamilton ignorirao momčadske odredbe i jurio najbrži krug

Lewis Hamilton ignorirao je momčadske odredbe da uspori u posljednjim krugovima i ne juri …