Rosberg opet najbrži, Red Bull sasvim blizu

Nico Rosberg Mercedes W07 Hybrid supersoft Pirelli Hungarian GP F1 2016 Foto F1fanatic

Nico Rosberg ponovno je bio najbrži na slobodnom treningu za VN Mađarske, ali Red Bullov Max Verstappen bio je tek dvije tisućinke sporiji na drugom mjestu.

Vodeći čovjek prvenstva bio je 0.261 sekundi brži od najbržeg vremena na drugom slobodnom treningu dok se Verstappen poboljšao čak sekundu i pol u odnosu na drugi trening iako je danas odvozio tek deset krugova.

Treći je bio Verstappenov momčadski kolega Ricciardo, ali s gotovo pola sekunde zaostatka za Rosbergom.

Hamilton je imao problematičan trening s nekoliko grešaka te je završio tek četvrti najbrži s pola sekunde zaostatka nakon što se jučer razbio na početku drugog treninga.

Kimi Raikkonen bio je brži od svog momčadskog kolege Sebastiana Vettela i završio je peti sa šest desetinki zaostatka, a Vettel je bio šesti s tri desetinke sporijim vremenom od Kimija.

McLaren nastavlja s dobrom formom na Hungaroringu – Alonso je bio sedmi najbrži (1:21.584), s 1.323 sekunde zaostatka za najbržim Rosbergom, a Williams je pokazao znakove života na ovoj sporoj stazi osmim vremenom Valtterija Bottasa.

Perez je bio brži od dvije Force Indije na devetom mjestu, a Jolyon Palmer bio je sjajan deseti u Renaultu s 1.674 sekunde zaostatka.

Massa je bio tri desetinki sporiji od Bottasa i završio je 11., a Magnussen je bio pet stotinki sporiji od Palmera na 12. mjestu.

Button je danas bio četiri desetinke sporiji od Alonsa na 13. mjestu, a Gutierrez je ponovno bio brži od momčadskog kolege Grosjeana u Haasu.

Toro Rosso nastavlja se mučiti na Hungaroringu, a Sainz je ponovno bio brži od Kvyata. Između njih smjestio se Nico Hulkenberg koji nije mogao pratiti brzinu svog momčadskog kolege Pereza, a posljednja četiri mjesta zauzeli su vozači Saubera i Manora.