Rosberg opet najbrži, Verstappen sasvim blizu

nico-rosberg-mercedes-w07-hybrid-singapore-gp-f1-2016-foto-daimler

Nico Rosberg ponovno je bio najbrži na slobodnom treningu za VN Singapura iako je odvozio točno dvije desetinke sporije vrijeme nego na drugom treningu.

Nijemac je najbolje vrijeme 1:44.352 odvozio na ultrasoft gumama, a iako je Hamilton bio dvije desetinke brži u prvom sektoru, kasnije je pogriješio i nije dovršio krug. Britanac je produžio ravno na kočenju za sedmi zavoj, drugi puta na istom treningu, nakon čega je ušao u boks i više nije izlazio na stazu.

Aktualni svjetski prvak žalio se i na toplinu na desnom dijelu vozačkog sjedala kao i na području desnoga lakta.

Verstappen je bio drugi najbrži sa samo šest stotinki zaostatka nakon što je na početku treninga na stazi susreo ogromnog guštera, a Raikkonen je bio brži od dva Ferrarija na trećem mjestu s pola sekunde sporijim vremenom od Rosberga.

Daniel Ricciardo bio je pola sekunde sporiji od momčadskog kolege Verstappena na četvrtom mjestu, a Vettel je bio peti, dvije desetinke iza Raikkonena i Ricciarda. Četverostruki pobjednik u Singapuru izletio je široko preko rubnika na izlazu iz sedmog zavoja i time pokvario svoj najbolji krug.

Nico Hulkenberg bio je vrlo dobar peti u Force Indiji sa zaostatkom nešto manjim od sekunde, a Daniil Kvyat bio je brži od momčadskog kolege Carlosa Sainza u Toro Rossu na sedmom mjestu (+1.151 s).

Hamilton je nakon pogreške u brzom krugu na ultrasoft gumama završio osmi najbrži s tek devet odvoženih krugova, a Sainz je bio deveti u drugom Toro Rossu.

Valtteri Bottas pokazao je nešto bolju brzinu za Williams desetim mjestom s 1.595 sekundi zaostatka, ispred Pereza u Force Indiji koji je bio 0.165 sekundi sporiji.

nico-rosberg-mercedes-w07-hybrid-singapore-gp-f1-2016-foto-f1fanatic-xpb
Rosberg se na trećem treningu nametnuo kao favorit za pole position na VN Singapura (Foto: F1fanatic/XPB)

McLaren je pao u poretku u odnosu na drugi trening, a Alonso je ponovno bio brži na stazi na kojoj je dvaput pobijedio. Španjolac je odvozio krug 1:46.164 koji mu je bio dovoljan za 12. mjesto, a Button je bio tek 16. s velikim zaostatkom od 1.1 sekundi za Alonsom.

Gutierrez je bio brži od dva Haasova vozača na 13. mjestu ispred Masse u Williamsu nakon što se Grosjean žalio na ponašanje bolida na kočenju i završio 18. najbrži.

Sauberovi vozači Nasr i Ericsson okružili su Grosjeana na 17. i 19. mjestu, a Renault je bio 15. (Magnussen) i 20. (Palmer).

Pascal Wehrlein na samom je početku izazvao prekid treninga nakon što je izgubio stražnji kraj u 11. zavoju i udario u barijere. Nijemac je oštetio stražnje krilo na svom Manoru MRT05 i uzrokovao prekid od pet minuta zbog čišćenja staze.

Wehrlein je na stazu izašao nekoliko minuta prije kraja treninga i uspio postaviti 21. najbrže vrijeme, gotovo četiri desetinke ispred Estebana Ocona koji danas slavi 20. rođendan.