Carlos Sainz proglašen je krivim za sudar s Oscarom Piastrijem koji je Australcu uništio utrku, a Španjolac je dobio pet sekundi kazne zbog čega je izgubio jednu poziciju od Sergija Pereza.

Sainz je kasno kočio za 17. zavoj s unutarnje strane u napadu na Piastrija nakon čega je izgubio stražnji kraj i stražnjim lijevim kotačem oštetio prednje krilo na McLarenovom bolidu.

Suci su Sainza proglasili ‘većinskim krivcem’ za incident i dodijelili mu pet sekundi kazne i jedan kazneni bod.

Sainz je za vrijeme utrke bio frustriran jer Piastri nije bio kažnjen za raniji obrambeni potez u zavoju 11 koji je Sainza ostavio bez prostora, a za koji suci nisu smatrali da treba kazniti.

“U pokušaju pretjecanja, automobil 55 je kasno zakočio, promašio vrh zavoja i pritom izgubio stražnji dio, što je rezultiralo sudarom. Iako je automobil 81 pokušavao skrenuti kako bi spriječio pokušaj pretjecanja, automobil 81 je dao dovoljno prostora automobilu 55,” stoji u objašnjenju sudaca.

“U ovim okolnostima, smatramo da je bolid 55 pretežno kriv za sudar.”

“Standardna kazna za sudar je 10 sekundi s 2 kaznena boda. S obzirom na olakotne okolnosti, izričemo kaznu od 5 sekundi s 1 kaznenim bodom.”

Sainz je za 0.178 sekundi izbjegao gubitak još jedne pozicije od Hamiltona u Mercedesu koji ostaje šesti u konačnoj klasifikaciji.

KORIGIRANI REZULTATI VN MIAMIJA

14Lando NorrisMcLaren/Mercedes571:30’49.876
21Max VerstappenRed Bull/Honda RBPT571:30’57.4887.612
316Charles LeclercFerrari571:30’59.7969.920
411Sergio PérezRed Bull/Honda RBPT571:31’04.52614.650
555Carlos SainzFerrari571:31’06.28316.407
5 sekundi kazne zbog incidenta s Piastrijem
644Lewis HamiltonMercedes571:31’06.46116.585
722Yuki TsunodaRB/Honda RBPT571:31’16.06126.185
863George RussellMercedes571:31’24.66534.789
914Fernando AlonsoAston Martin/Mercedes571:31’26.98337.107
1031Esteban OconAlpine/Renault571:31’29.62239.746
1127Nico HülkenbergHaas/Ferrari571:31’30.66540.789
1210Pierre GaslyAlpine/Renault571:31’34.83444.958
1381Oscar PiastriMcLaren/Mercedes571:31’39.63249.756
1424Zhou GuanyuSauber/Ferrari571:31’39.85549.979
153Daniel RicciardoRB/Honda RBPT571:31’40.83250.956
1677Valtteri BottasSauber/Ferrari571:31’42.23252.356
1718Lance StrollAston Martin/Mercedes571:31’45.04955.173
10 sekundi kazne zbog napuštanja granica staze i stjecanja prednosti
1823Alexander AlbonWilliams/Mercedes571:32’05.9671’16.091
1920Kevin MagnussenHaas/Ferrari571:32’14.5591’24.683
10 sekundi kazne zbog incidenta sa Sargeantom
20 sekundi kazne zbog ulaska u boks za vrijeme SC-a bez promjene guma
2Logan SargeantWilliams/Mercedes2743’03.540Sudar

Najbrži krug: Oscar Piastri – 1:30.634 (krug 43)

POREDAK VOZAČA NAKON 6/24 UTRKE

123456789101112131415161718192021222324
BAHSAUAUSJAPKINMIAEMIMONKANŠPAAUTVBRMAĐBELNIZITAAZESINSADMEKBRALASKATABU
1Max Verstappen1362625263326
2Sergio Pérez103181810182118
3Charles Leclerc98121619121722
4Lando Norris838415102125
5Carlos Sainz831525151414
6Oscar Piastri4141212463
7George Russell37108694
8Fernando Alonso332104872
9Lewis Hamilton2762298
10Yuki Tsunoda14617
11Lance Stroll918
12Oliver Bearman66
13Nico Hülkenberg61212
14Daniel Ricciardo55
15Esteban Ocon11
16Kevin Magnussen11
17Alexander Albon0
18Zhou Guanyu0
19Pierre Gasly0
20Valtteri Bottas0
21Logan Sargeant0

POREDAK KONSTRUKTORA

123456789101112131415161718192021222324
BAHSAUAUSJAPKINMIAEMIMONKANŠPAAUTVBRMAĐBELNIZITAAZESINSADMEKBRALASKATABU
1Red Bull/Honda RBPT239444310445444
2Ferrari187272244273136
3McLaren/Mercedes124121627142728
4Mercedes64161081812
5Aston Martin/Mercedes4231012872
6RB/Honda RBPT196112
7Haas/Ferrari71312
8Alpine/Renault11
9Williams/Mercedes0
10Sauber/Ferrari0
Load More Related Articles
Load More In Aktualno
Subscribe
Obavijesti me o
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Check Also

Dva McLarena ispred dva Ferrarija uoči kvalifikacija u Imoli

Oscar Piastri i Lando Norris postavili su dva najbrža vremena na trećem slobodnom treningu…