Na današnji dan 2006. Michael Schumacher osvojio je VN Kine ispred Fernanda Alonsa i Giancarla Fisichelle, a bila mu je to ukupno 91. pobjeda u karijeri čime je u tom trenutku bio vozač s najviše pobjeda u povijesti Formule 1.

U posljednjoj sezoni rata proizvođača guma, Michelin je dominirao kvalifikacijama koje su se vozile na mokroj stazi, a Schumacher je na šestom mjestu bio jedini vozač na Bridgestoneu među prvih 13.

Alonso je odlično startao na intermediate gumama i imao više od 18 sekundi prednosti ispred Fisichelle uoči prvoga ulaska u boks u 22. krugu.

Schumacher i Fisichella zadržali su isti set intermediate guma na stazi koja se ubrzano sušila, a Alonso je promijenio samo prednje gume što se pokazalo kao loša odluka.

Alonsova prednost brzo se istopila te ga je Fisichella prestigao u 30. krugu, a Schumacher je učinio isto krug kasnije.

Alonso je nastavio gubiti vrijeme i u 35. krugu prelazi na gume za suho, nakon što je to već učinilo nekoliko vozača, dok su Schumacher i Fisichella na gume za suho prešli nekoliko krugova kasnije.

Schumacher je u boks ušao u 40. krugu, Fisichella krug kasnije i na izlasku iz boksa na hladnim gumama gubi duel od Schumachera koji je prešao u vodstvo.

Alonso je na gumama za suho postao najbrži čovjek na stazi i vozio najbrži krug za najbržim krugom, a Fisichella ga je pustio bez borbe i mučio se pratiti njegov ritam do kraja utrke.

Schumacher je zadržao vodstvo iako mu se Alonso na kraju približio na tri sekunde zaostatka, ali nedostajalo mu je nekoliko krugova da pokuša zaprijetiti Schumacheru.

Schumacher se sedmom pobjedom u sezoni izjednačio s Alonsom na vrhu poretka vozača sa 116 bodova, ali je Nijemac bio vodeći zbog više pobjeda. Renault je imao bod više od Ferrarija, 179 naspram 178. Do kraja su ostale dvije utrke, VN Japana i VN Brazila.

“Tako sam sretan, želim zahvaliti cijeloj momčadi na rezultatu jer su odradili fantastičan posao,” rekao je Schumacher.

“Nakon starta sam bio iznenađen da sam mogao pratiti brzinu vozača ispred sebe, što je bilo bolje od očekivanoga. Nakon nekoga vremena uspio sam sustići Fisichellu, pomislio sam ako ga prestignem da ću izgubiti samo dva boda od Fernanda, što bi bio dobar rezultat s obzirom na činjenicu gdje smo startali.”

“Bilo je jako važno smanjiti zaostatak za Renaultom kad se staza počela sušiti, a ključan trenutak bio je prelazak na gume za suho.”

2006 Chinese GP podium Michael Schumacher last F1 win 91st Photo Ferrari

“Znao sam ako Fisichella i ostane ispred mene nakon svoga zaustavljanja u boksu da ću imati šansu prestići ga u prvom zavoju jer će biti u problemima zbog temperature guma i to se i dogodilo.”

“U posljednjim krugovima vozio sam vrlo oprezno, imao sam dobru prednost, ali uvjeti na stazi postajali su sve teži iako nisam bio zabrinut.”

“Sad idemo na Suzuku, stazu koju volim. Ali teško je išta predviđati jer će, kao i obično, performanse guma biti ključne.”

STARTNI POREDAK

11Fernando AlonsoRenault1’44.360
22G.FisichellaRenault1’44.9920.632
311R.BarrichelloHonda1’45.5031.143
412Jenson ButtonHonda1’45.5031.143
53Kimi RäikkönenMcLaren/Mercedes1’45.7541.394
65M.SchumacherFerrari1’45.7751.415
74Pedro de la RosaMcLaren/Mercedes1’45.8771.517
816Nick HeidfeldBMW Sauber1’46.0531.693
917Robert KubicaBMW Sauber1’46.6322.272
1015Robert DoornbosRed Bull/Ferrari1’48.0213.661
1121Scott SpeedToro Rosso/Cosworth1’45.8511.491
1214David CoulthardRed Bull/Ferrari1’45.9681.608
1320Vitantonio LiuzziToro Rosso/Cosworth1’46.1721.812
149Mark WebberWilliams/Cosworth1’46.4132.053
1510Nico RosbergWilliams/Cosworth1’47.4193.059
167Ralf SchumacherToyota1’48.8944.534
178Jarno TrulliToyota1’49.0984.738
1818Tiago MonteiroMidland/Toyota1’49.9035.543
1923Sakon YamamotoSuper Aguri/Honda1’55.56011.200
206Felipe MassaFerrari1’45.9701.610
10 mjesta kazne zbog promjene motora
2122Takuma SatoSuper Aguri/Honda1’50.3265.966
10 mjesta kazne zbog promjene motora
2219Christijan AlbersMidland/Toyota1’49.5425.182
Obrisana sva vremena zbog nedolaska na vaganje

REZULTATI UTRKE

15M.SchumacherFerrari561:37’32.747
21Fernando AlonsoRenault561:37’35.8683.121
32G.FisichellaRenault561:38’16.94444.197
412Jenson ButtonHonda561:38’44.8031’12.056
54Pedro de la RosaMcLaren/Mercedes561:38’49.8841’17.137
611R.BarrichelloHonda561:38’51.8781’19.131
716Nick HeidfeldBMW Sauber561:39’04.7261’31.979
89Mark WebberWilliams/Cosworth561:39’16.3351’43.588
914David CoulthardRed Bull/Ferrari561:39’16.5431’43.796
1020Vitantonio LiuzziToro Rosso/Cosworth551:38’12.3681 krug
1110Nico RosbergWilliams/Cosworth551:38’13.4891 krug
1215Robert DoornbosRed Bull/Ferrari551:38’24.4651 krug
1317Robert KubicaBMW Sauber551:38’38.2101 krug
1421Scott SpeedToro Rosso/Cosworth551:39’13.3581 krug
1519Christijan AlbersMidland/Toyota531:39’15.0583 kruga
25 sekundi kazne
1623Sakon YamamotoSuper Aguri/Honda521:37’38.9964 kruga
22Takuma SatoSuper Aguri/Honda551:38’45.333Diskvalificiran
7Ralf SchumacherToyota491:28’01.505Pritisak ulja
6Felipe MassaFerrari441:18’36.395Sudar
8Jarno TrulliToyota381:11’35.389Motor
18Tiago MonteiroMidland/Toyota371:08’04.788Izvrtio se
3Kimi RäikkönenMcLaren/Mercedes1832’14.614Gas

Najbrži krug: Fernando Alonso – 1:37.586 (krug 49)

POREDAK VOZAČA NAKON 16/18 UTRKA

1Michael Schumacher1168310108488101010161010
2Fernando Alonso11610810881010101048488
3Giancarlo Fisichella63104136355633356
4Felipe Massa62456544868210
5Kimi Räikkönen576845466468
6Jenson Button455623510545
7Rubens Barrichello28242535133
8Juan Pablo Montoya2645683
9Nick Heidfeld22512221612
10Pedro de la Rosa182844
11Ralf Schumacher18161532
12David Coulthard1416124
13Jarno Trulli123522
14Mark Webber7331
15Jacques Villeneuve72311
16Robert Kubica66
17Nico Rosberg422
18Christian Klien211
19Vitantonio Liuzzi11
20Scott Speed0
21Tiago Monteiro0
22Christijan Albers0
23Takuma Sato0
24Robert Doornbos0
25Yuji Ide0
26Franck Montagny0
27Sakon Yamamoto0

POREDAK KONSTRUKTORA

1Renault179101814911161315151011711514
2Ferrari17887151613412121816183161010
3McLaren/Mercedes10110581054896668484
4Honda7356224553515678
5BMW Sauber/BMW3528112321672
6Toyota301613552322
7Red Bull/Ferrari161161214
8Williams/Cosworth115321
9Toro Rosso/Cosworth11
10Midland/Toyota0
11Super Aguri/Honda0
Load More Related Articles
Load More In Povijest
Subscribe
Obavijesti me o
1 Comment
najnovijeg
najstarijeg s najviše glasova
Inline Feedbacks
View all comments
anteF1
anteF1
8 godine prije

Kako se lijepo prisjetit Schumijevih uspjeha,jedan,jedini i neponovljiv. Sad mu preostaje borba,sa neizvjesnim ishodom. Izdrži maestro..

Check Also

Kanada 2004. – Schumacher i Ferrari slave, Williams i Toyota diskvalificirani

Michael Schumacher na današnji je dan 2004. ostvario sedmu pobjedu na prvih osam utrka sez…