Verstappen će se utrkivati s Mercedesima unatoč Wolffovu pozivu

hamilton-battles-with-verstappen-final-chicane-japanese-gp-suzuka-f1-2016-foto-red-bull

Red Bullov vozač Max Verstappen planira se utrkivati s kandidatima za naslov Hamitonom i Rosbergom unatoč Wolffovu telefonskom pozivu prema njegovu ocu Josu.

Šef Mercedes motorsporta Toto Wolff privatno je kontaktirao oca Maxa Verstappena, bivšeg F1 vozača Josa Verstappena, kako bi porazgovarali o raznim temama uključujući vožnju njegova sina Maxa i njegovom mogućem utjecaju na rasplet borbe za naslov prvaka.

Red Bullov Christian Horner kaže da je Wolff time pokazao određenu dozu ‘naivnosti i arogancije’, a Wolff tvrdi da je cijela stvar ‘potpuno prenapuhana’ i da je razgovor bio ‘zaista ugodan’.

Sličnoga razmišljanja je i Max Verstappen koji kaže da se zbog spomenutog poziva neće drukčije ponašati prema Hamiltonu i Rosbergu.

“Wolff nije rekao da se ne borim s njima. Mislim da je sve pomalo napuhano,” rekao je Max.

“Bio je to općeniti razgovor. Ne mislim da moram reći sve jer je to bio i privatan razgovor. Ali zaista nije bilo kako se piše.”

“Neću mijenjati pristup u borbi s Hamiltonom i Rosbergom.”

“Svi bismo se trebali utrkivati. A oni bi se trebali boriti za prvo mjesto do posljednje utrke, inače očito niste zasluženi prvak, zar ne?”

Horner – Wolff nema pravo govoriti Maxu kako će voziti

Šef Red Bullove F1 momčadi Christian Horner oštro je osudio Wolffov potez i nazvao ga ‘naivnim’ i ‘arogantnim’.

“Nema pravo govoriti Maxu kako će voziti i ponašati,” rekao je Horner.

“Max radi sjajan posao u Formuli 1 i posaomu je da u utrkama radi najbolje što može.”

“A to nije propuštanje Mercedesa ili neutrkivanje s njima.”

“Mislim da je Toto pokazao određenu naivnost ili aroganciju time što je zvao oca suparničkog vozača.”

Rosberg trenutno ima 19 bodova prednosti ispred Hamiltona koji nikad nije pobijedio na VN Brazila, a ako Rosberg dođe do treće uzastopne pobjede na ovoj utrci osvojit će i naslov prvaka, bez obzira na kojem mjestu završi njegov momčadski kolega.

Hamilton službeno proglašen prvakom na FIA-inoj dodjeli nagrada za 2019.

Lewis Hamilton službeno je proglašen prvakom Formule 1 za sezonu 2019. na FIA-inoj godišnj…