Max Verstappen ostvario je dominantnu pobjedu na petoj utrci sezone u Miamiju s devete startne pozicije, pet sekundi ispred momčadskoga kolege Sergija Pereza, a Fernando Alonso upisao je četvrto postolje na prvih pet utrka.

Verstappen je ostao najduže na stazi nakon starta na hard gumama na kojima je vozio do 45. kruga, a kad se vratio na stazu na novom mediumu bez problema prolazi Pereza za prvo mjesto i vozi uvjerljivo najbrži krug za dodatan bod.

Vodeći vozači na startu su zadržali pozicije na medium gumama, a Verstappen nije napredovao u prvo krugu jer je startao na hardu.

Ali već na kraju trećega kruga Verstappen se probio na šesto mjesto prestigavši Leclerca i Magnussena u jednom potezu na startno ciljnom pravcu.

Verstappen je svoj pohod na vrh nastavio prestigavši Russella za četvrto mjesto, a nakon što su u boks ušli i Alonso i Perez Nizozemac je stigao u vodstvo.

Iako mu je iza leđa bio momčadski kolega Perez na 21 krug novijim gumama iste mješavine hard, Verstappen je nizao impresivne krugove kojima je uspio čak i povećati svoju prednost i u boks ući tek u 45. krugu.

Kad se vratio na stazu na mediumu nije mu dugo trebalo da prestigne Pereza za vodeće mjesto, a u pretposljednjem krugu utrke vozi najbrži krug 1:29.708.

Perez nije uspio biti dovoljno brz da zaprijeti Verstappenu pa se morao zadovoljiti drugim mjestom što znači da je njegov zaostatak za Verstappenom narastao sa šest na 14 bodova.

Alonso je četvrti puta u pet utrka završio treći za Aston Martin, a Russell se s lakoćom obračunao sa Sainzom i završio četvrti za Mercedes.

Sainz je bio peti unatoč kazni od pet sekundi koja mu je dodana na vrijeme utrke jer je prebrzo vozio kroz boks, a Hamilton se sjajno probio nakon duge uvodne dionice na hardu i brze druge dionice na mediumu.

Leclerc je imao problematičnu utrku u kojoj se dosta dugo borio s Magnussenom u hardu i na kraju je završio sedmi ispred dva vozača Alpinea Gaslyja i Ocona.

Magnussen je osvojio posljednji bod nakon najboljega izdanja Haasa ove sezone po pitanju brzine, a isto nije uspio njegov momčadski kolega Hulkenberg koji je završio tek 15. nakon duge prve dionice na hardu.

Tsunoda je treći puta u pet utrka završio na 11. mjestu za AlphaTauri ispred Strolla koji se probio s 18. mjesta probio na 12. u Aston Martinu, a Bottas prvi Q3 plasman ove sezone nije pretvorio u bodove te je završio 13. za Alfa Romeo.

Albon je također pao u utrci u odnosu na kvalifikacije i završio 14. za Williams ispred Hulkenberga i Zhoua, a McLaren je imao najgoru utrku sezone na 17. i 19. mjestu.

De Vries nije mogao bolje od 18. mjesta, sedam pozicija iza momčadskoga kolege Tsunode, a Sargeant je na svojoj domaćoj utrci završio posljednji nakon što je morao u boks na promjenu prednjega krila već nakon jednoga kruga.

Iduća utrka vozi se za dva tjedna u Imoli, a tada počinje niz od tri utrke u tri tjedna koji se nastavlja s Monakom i Barcelonom.

REZULTATI VN MIAMIJA

11Max VerstappenRed Bull/Honda RBPT571:27’38.241
211Sergio PérezRed Bull/Honda RBPT571:27’43.6255.384
314Fernando AlonsoAston Martin/Mercedes571:28’04.54626.305
463George RussellMercedes571:28’11.47033.229
555Carlos Sainz Jr.Ferrari571:28’20.75242.511
644Lewis HamiltonMercedes571:28’29.49051.249
716Charles LeclercFerrari571:28’31.22952.988
810Pierre GaslyAlpine/Renault571:28’33.91155.67
931Esteban OconAlpine/Renault571:28’36.36458.123
1020Kevin MagnussenHaas/Ferrari571:28’41.1861’02.945
1122Yuki TsunodaAlphaTauri/Honda RBPT571:28’42.5501’04.309
1218Lance StrollAston Martin/Mercedes571:28’42.9951’04.754
1377Valtteri BottasAlfa Romeo/Ferrari571:28’49.8781’11.637
1423Alexander AlbonWilliams/Mercedes571:28’51.1021’12.861
1527Nico HülkenbergHaas/Ferrari571:28’53.1911’14.950
1624Zhou GuanyuAlfa Romeo/Ferrari571:28’56.6811’18.440
174Lando NorrisMcLaren/Mercedes571:29’05.9581’27.717
1821Nyck de VriesAlphaTauri/Honda RBPT571:29’07.1901’28.949
1981Oscar PiastriMcLaren/Mercedes561 krug
202Logan SargeantWilliams/Mercedes561 krug

Najbrži krug: Max Verstappen – 1:29.708 (krug 56)

POREDAK VOZAČA NAKON 5/23 UTRKE

1Max Verstappen1192519252426
2Sergio Pérez1051825113318
3Fernando Alonso751515151515
4Lewis Hamilton56101018108
5Carlos Sainz Jr.441281410
6George Russell406121012
7Charles Leclerc346226
8Lance Stroll278127
9Lando Norris1082
10Pierre Gasly8224
11Nico Hülkenberg66
12Esteban Ocon642
13Valtteri Bottas44
14Oscar Piastri44
15Zhou Guanyu22
16Yuki Tsunoda211
17Kevin Magnussen211
18Alexander Albon11
19Logan Sargeant0
20Nyck de Vries0

POREDAK KONSTRUKTORA

1Red Bull/Honda RBPT2244344365744
2Aston Martin/Mercedes1022315272215
3Mercedes961622182020
4Ferrari7812143616
5McLaren/Mercedes14122
6Alpine/Renault14266
7Haas/Ferrari8161
8Alfa Romeo/Ferrari642
9AlphaTauri/Honda RBPT211
10Williams/Mercedes11
Load More Related Articles
Load More In Aktualno
Subscribe
Obavijesti me o
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Check Also

Verstappen – ‘Norrisova brzina na medium gumama bila je suluda’

Max Verstappen kaže da je prilično suludo koliko je brzo mogao voziti Lando Norris na kori…