Max Verstappen postavio je najbrže vrijeme na posljednjem slobodnom treningu na Paul Ricardu na kojem je bio brži od dva vozača Ferrarija, a Carlos Sainz startat će posljednji nakon što je potvrđeno da će uzeti četvrti motor.

Verstappen je držao prvo mjesto na medium gumama (1:32.808), pola sekunde ispred momčadskoga kolege Pereza, a Hamilton je u prvom krugu na softu kasnio velikih 1.8 sekundi.

Leclerc je svoj trening započeo s hard gumama, za razliku od Sainza koji je krenuo na softu i koji je s drugim najbržim vremenom razdvojio dva vozača Red Bulla.

U kasnijoj fazi treninga Verstappena nisu uspjeli ugroziti ni vozači Ferrarija na soft gumama koji su zauzeli drugo i treće mjesto, ali Sainz u drugom pokušaju na istom setu softa postavlja novo najbolje vrijeme 1:32.626.

Verstappen je tek u posljednjih deset minuta izašao na stazu na soft gumama i postavio uvjerljivo najbrže vrijeme 1:32.272 uz najbolji prvi i drugi sektor za 0.354 sekunde prednosti ispred Sainza u Ferrariju.

To vrijeme Verstappenu je bilo dovoljno da zadrži prvo mjesto na trećem treningu ispred Sainza i Leclerca, a Hamilton je završio četvrti za Mercedes s gotovo sekundom zaostatka.

Perez je opet imao veliki zaostatak od jedne sekunde za momčadskim kolegom na petom mjestu za Red Bull, a Russell je bio šesti u drugom Mercedesu s desetinkom zaostatka za Hamiltonom.

Alonso je tek u posljednjih pet minuta postavio vrijeme na softu koje mu je bilo dovoljno za sedmo mjesto, dvije desetinke iza Mercedesa, a Albon je bio iznenađujuće brz za Williams na osmom mjestu, samo pet stotinki iza Alonsa.

Norris je zauzeo deveto mjesto za McLaren, koji nije bio brži od Alpinea kao u petak, a deseto mjesto pripalo je Tsunodi koji je bio brži vozač AlphaTaurija.

Ricciardo je na 11. mjestu bio desetinku sporiji od Norrisa ispred Latifija u drugom Williamsu i Gaslyja u AlphaTauriju, a Bottas i Zhou zauzeli su 14. i 15. mjesto ispred Magnussena u Haasu koji će također uzeti četvrti motor i startati sa začelja.

Ocon, Stroll, Schumacher i Vettel zauzeli su posljednje četiri pozicije na trećem treningu uoči kvalifikacija koje počinju u 16 sati.