Max Verstappen pobjednik je posljednje VN Malezije nakon što je prestigao Hamiltona u četvrtom krugu, a Sebastian Vettel je s posljednjega mjesta stigao do četvrtog i smanjio štetu u borbi za naslov s Hamiltonom koji je završio drugi.

Verstappenu je ovo druga pobjeda u karijeri nakon slavlja u Španjolskoj prošle godine, a Hamilton je drugim mjestom povećao svoju prednost u poretku vozača na 34 boda ispred Vettela, pet utrka prije kraja.

U krugu povratka u boks dolazi do kontakta između Strolla i Vettela kojega je Wehrlein povezao do boksa.

Hamilton je dobro startao i zadržao vodstvo, Bottas je napredovao do drugoga mjesta, ali Verstappen vraća drugo mjesto i u četvrtom krugu prestiže Hamiltona za vodstvo u utrci.

Vettel je u prvom krugu napredovao već na 13. poziciju na tvrđim soft gumama i iskoristio posljednju dionicu na supersoftu kako bi se probio kroz poredak, ali nije mogao prestići Ricciarda za posljednje mjesto na pobjedničkom postolju.

Verstappen Hamilton Malaysian GP F1 2017 duel Photo Red Bull
Verstappen prestiže Hamiltona za vodstvo u utrci

Raikkonen nije ni startao nakon drame s pogonskom jedinicom u njegovom Ferrariju uoči samoga starta utrke i time upotpunio loš vikend za momčad iz Maranella.

U devetom krugu Ricciardo je prestigao Bottasa za treće mjesto, a poredak vodećih vozača nije se mijenjao ni nakon ulazaka u boks.

Vettel je nakon starta na softu napredovao do 13. mjesta u prvome krugu, a na supersoftu se probio do četvrtoga mjesta na kojem je na kraju i završio nakon jednoga pokušaja napada na Ricciarda u 49. krugu.

Bottas je završio peti, 20 sekundi iza Vettela, a šesti Perez u Force Indiji nakon što je na početku utrke prestigao Vandoornea u McLarenu koji je sedmim mjestom izjednačio svoj najbolji rezultat u Formuli 1.

Stroll je završio osmi ispred momčadskog kolege Masse i Ocona u drugoj Force Indiji koji je na startu zaglavio između momčadskog kolege Pereza i Masse i zaradio puknuće gume, a sudario se i sa Sainzom i izvrtio nakon duela s Massom.

Alonso je završio 11. za McLaren Hondu nakon što je cijeli vikend bio sporiji od momčadskog kolege Vandoornea, a Španjolac je imao okršaj s Magnussenom i nazvao ga idiotom.

Verstappen Ricciardo Red Bull Malaysian GP F1 2017 celebration victory Photo Red Bull

Haasovi vozači Magnussen i Grosjean završili su 12. i 13., a Gasly je u svojoj prvoj F1 utrci završio 14.

Hulkenberg je završio 15. za Renault u jednoj od lošijih utrka za francuskog konstruktora u posljednje vrijeme, a Palmer je imao još goru utrku u kojoj se dvaput izvrtio, drugi put nakon kontakta s Magnussenom i završio na 16. mjestu.

Sauberovi vozači Wehrlein i Ericsson završili su na posljednja dva mjesta od vozača koji su završili utrku, a Sainz je odustao u trenutku dok je bio u bodovima.

Iduća utrka vozi se za tjedan dana u Japanu.

1:34.080

Vozača u vodstvu: 3 (Verstappen 51 krug, Hamilton 3 kruga, Ricciardo 2 kruga)
Prijeđena udaljenost u utrci: 1024 krug (96.2%), 5676 km
Prijeđena udaljenost u GP vikendu: 2503 kruga, 13 874 km
Najveća brzina: 332.9 km/h (Vettel)
Sigurnosni automobil: 1 izlazak (4 kruga)