Max Verstappen ostvario je četvrtu pobjedu ove sezone i prvu u Kini nakon još jednoga dominantnog nastupa, a Lando Norris u McLarenu iskoristio je sigurnosni automobil i porazio Sergija Pereza u drugom Red Bullu.

Verstappen je dobro startao i zadržao vodstvo dok je Alonso prestigao Pereza s vanjske strane prvoga zavoja i barem privremeno prekinuo dominaciju Red Bulla.

Ali nakon što je Perez očekivano prestigao Alonsa Španjolac je uskoro bio pod prijetnjom Norrisa u McLarenu koji ga je prestigao u osmom krugu i zauzeo treće mjesto.

Verstappen i Perez u boks su ušli nakon 13 krugova i medium zamijenili hardom dok su Norris i Leclerc najduže ostali na stazi, također na medimu.

To im je dalo priliku da jedinu promjenu guma obave za vrijeme virtualnoga sigurnosnog automobila koji je izašao nakon Bottasova odustajanja zbog kvara na Ferrarijevoj pogonskoj jedinici, a kako je micanje bolida trajalo duže od očekivanoga na stazu je poslan pravi sigurnosni automobil.

Na ponovnom startu Verstappen je zadržao vodstvo ispred Norrisa, ali pravi kaos odvijao se na začelju gdje je Stroll pogodio Ricciarda na kočenju za 14. zavoj, a u lančanoj reakciji najgore je prošao Ricciardo s teškim oštećenjima dok je i Piastrijev McLaren također bio oštećen.

Kontrola utrke nije imala izbora nego ponovno pozvati sigurnosni automobil, ali ovoga puta prekid je trajao kraće nego prvi put. Svi osim Alonsa obavili su posljednje planirane promjene guma, a Španjolac je bio na softu jer je planirao ići još jednom u boks.

Verstappen je bez problema ostvario novu pobjedu ispred Norrisa u McLarenu koji je bio ugodno iznenađen brzinom svoga bolida i manjkom brzine Pereza i vozača Ferrarija, a Perez se morao zadovoljiti trećim mjestom nakon što je izgubio nekoliko pozicija iza sigurnosnoga automobila i više nije imao svježine u gumama da sustigne Norrisa.

Ferrarijevi vozači imali su mirnu utrku koju su završili na četvrtom i petom mjestu, a Russell je bio šesti za Mercedes.

Alonso se nakon kasne promjene guma sa softa na medium vratio na 13. mjesto, ali je serijom pretjecanja završio sedmi ispred Piastrija u oštećenom McLarenu koji je uspio zadržati Hamiltona.

Hulkenberg je treći puta u pet utrka ove sezone završio među osvajačima bodova na desetom mjestu, a Alpine je tome došao dosad najbliže s Oconom na 11. mjestu.

Iduća utrka vozi se za dva tjedna u Miamiju, a ponovno je riječ o sprint vikendu.

Gledaj Formulu 1 ekskluzivno na Sport Klubu uz EON TV i Telemach.

REZULTATI VN KINE

11Max VerstappenRed Bull/Honda RBPT56
24Lando NorrisMcLaren/Mercedes56
311Sergio PérezRed Bull/Honda RBPT56
416Charles LeclercFerrari56
555Carlos SainzFerrari56
663George RussellMercedes56
714Fernando AlonsoAston Martin/Mercedes56
881Oscar PiastriMcLaren/Mercedes56
944Lewis HamiltonMercedes56
1027Nico HülkenbergHaas/Ferrari56
1131Esteban OconAlpine/Renault56
1223Alexander AlbonWilliams/Mercedes56
1324Zhou GuanyuSauber/Ferrari56
1410Pierre GaslyAlpine/Renault56
1520Kevin MagnussenHaas/Ferrari56
1618Lance StrollAston Martin/Mercedes56
172Logan SargeantWilliams/Mercedes56
3Daniel RicciardoRB/Honda RBPT33Odustao
22Yuki TsunodaRB/Honda RBPT26Odustao
77Valtteri BottasSauber/Ferrari19Motor

Najbrži krug: Fernando Alonso – 1:37.810 (krug 45)

POREDAK VOZAČA NAKON 5/24 UTRKE

123456789101112131415161718192021222324
BAHSAUAUSJAPKINMIAEMIMONKANŠPAAUTVBRMAĐBELNIZITAAZESINSADMEKBRALASKATABU
1Max Verstappen11026252633
2Sergio Pérez851818101821
3Charles Leclerc761216191217
4Carlos Sainz6915251514
5Lando Norris5884151021
6Oscar Piastri384121246
7George Russell3310869
8Fernando Alonso31210487
9Lewis Hamilton196229
10Lance Stroll918
11Yuki Tsunoda761
12Oliver Bearman66
13Nico Hülkenberg4121
14Kevin Magnussen11
15Alexander Albon0
16Esteban Ocon0
17Zhou Guanyu0
18Daniel Ricciardo0
19Pierre Gasly0
20Valtteri Bottas0
21Logan Sargeant0

POREDAK KONSTRUKTORA

123456789101112131415161718192021222324
BAHSAUAUSJAPKINMIAEMIMONKANŠPAAUTVBRMAĐBELNIZITAAZESINSADMEKBRALASKATABU
1Red Bull/Honda RBPT1954443104454
2Ferrari1512722442731
3McLaren/Mercedes961216271427
4Mercedes521610818
5Aston Martin/Mercedes403101287
6RB/Honda RBPT761
7Haas/Ferrari5131
8Williams/Mercedes0
9Alpine/Renault0
10Sauber/Ferrari0
Load More Related Articles
Load More In Aktualno
Subscribe
Obavijesti me o
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Check Also

Dva McLarena ispred dva Ferrarija uoči kvalifikacija u Imoli

Oscar Piastri i Lando Norris postavili su dva najbrža vremena na trećem slobodnom treningu…