2023-British-GP-start-of-the-race-Photo-Red-Bull-Edited-by-MAXF1net

Max Verstappen ostvario je osmu pobjedu ove sezone i šestu zaredom nakon što je vratio izgubljenu poziciju od Landa Norrisa koji ga je prestigao na startu, a McLaren je ostvario prvo postolje sezone zahvaljujući Norrisovom drugom mjestu.

Norris je briljantno startao i prestigao Verstappena prije prvoga zavoja, a iako se Norris dobro držao nekoliko krugova nije uspio zadržati Nizozemca koji ga je prestigao u petom krugu uz pomoć DRS-a uoči šestoga zavoja.

Norris je nakon toga dobro držao korak s Verstappenom, a Piastri je bio blizu momčadskoga kolege dok četvrti Leclerc i peti Russell nisu mogli pratiti njihov ritam.

Leclerc je prvi od vodećih vozača ušao u boks već nakon 18 krugova dok su ostali pokušali maksimalno produljiti uvodnu dionicu.

Ali Magnussen je stao na stazi u 32. krugu i izazvao prvo virtualni, a onda i pravi sigurnosni automobil koji je vozačima pružio priliku da obave promjene guma uz manji gubitak vremena u odnosu na suparnike.

Utrka se nastavila tek u 39. krugu zbog dugoga procesa uklanjanja Magnussenova Haasa, a vodeći Verstappen bio je na softu ispred Norrisa na hardu i Hamiltona na softu koji je dobio poziciju od Norrisa zahvaljujući sigurnosnom automobilu.

Verstappen nije imao problema zadržati vodstvo do kraja utrke i uspio odvoziti i najbrži krug, a Norris se morao žestoko braniti od Hamiltona kojega je ipak uspio zadržati.

Piastri se na kraju morao zadovoljiti četvrtim mjestom, što mu je i dalje rezultat karijere, a Russell je završio peti u drugom Mercedesu.

Perez se uspio probiti na šesto mjesto u Red Bullu ispred Alonsa u Aston Martinu, a Albon je opet briljirao za Williams na osmom mjestu nakon što je u završnici uspio prestići oba vozača Ferrarija koji su završili na devetom i desetom mjestu.

Tri su vozača odustala – prvo Ocon već u devetom krugu nakon što ga je momčad pozvala u boks zbog tehničkih problema, a onda Magnussen koji je utrku završio uz oblak plamena i dima iz stražnjega kraja svoga Haasa.

Posljednji je odustao Gasly nakon kasnoga okršaja sa Strollom u Aston Martinu u kojem je teško oštetio svoj bolid, ali je uspio doći do boksa.

Iduća utrka vozi se za dva tjedna u Mađarskoj.

REZULTATI VN VELIKE BRITANIJE

11Max VerstappenRed Bull/Honda RBPT521:25’16.938
24Lando NorrisMcLaren/Mercedes521:25’20.7363.798
344Lewis HamiltonMercedes521:25’23.7216.783
481Oscar PiastriMcLaren/Mercedes521:25’24.7147.776
563George RussellMercedes521:25’28.14411.206
611Sergio PérezRed Bull/Honda RBPT521:25’29.82012.882
714Fernando AlonsoAston Martin/Mercedes521:25’34.13117.193
823Alexander AlbonWilliams/Mercedes521:25’34.81617.878
916Charles LeclercFerrari521:25’35.62718.689
1055Carlos Sainz Jr.Ferrari521:25’36.38619.448
112Logan SargeantWilliams/Mercedes521:25’40.57023.632
1277Valtteri BottasAlfa Romeo/Ferrari521:25’42.76825.83
1327Nico HülkenbergHaas/Ferrari521:25’43.60126.663
1418Lance StrollAston Martin/Mercedes521:25’44.42127.483
1524Zhou GuanyuAlfa Romeo/Ferrari521:25’46.75829.82
1622Yuki TsunodaAlphaTauri/Honda RBPT521:25’48.16331.225
1721Nyck de VriesAlphaTauri/Honda RBPT521:25’50.06633.128
10Pierre GaslyAlpine/Renault46Odustao
20Kevin MagnussenHaas/Ferrari31Odustao
31Esteban OconAlpine/Renault9Odustao

Najbrži krug: Max Verstappen – 1:30.275 (krug 42)

POREDAK VOZAČA NAKON 10/22 UTRKA

1Max Verstappen25525192524262526253426
2Sergio Pérez1561825113318129228
3Fernando Alonso137151515151518618146
4Lewis Hamilton121101018108131815415
5Carlos Sainz Jr.83128141041010141
6George Russell8261210121015710
7Charles Leclerc746226812182
8Lance Stroll448127827
9Lando Norris428221218
10Esteban Ocon314215442
11Oscar Piastri174112
12Pierre Gasly16224611
13Alexander Albon11164
14Nico Hülkenberg963
15Valtteri Bottas541
16Zhou Guanyu422
17Yuki Tsunoda211
18Kevin Magnussen211
19Logan Sargeant0
20Nyck de Vries0

POREDAK KONSTRUKTORA

1Red Bull/Honda RBPT41143443657442538345634
2Mercedes20316221820202333151125
3Aston Martin/Mercedes1812315272215181420216
4Ferrari15712143616121022323
5McLaren/Mercedes5912231230
6Alpine/Renault4726621543
7Williams/Mercedes11164
8Haas/Ferrari111613
9Alfa Romeo/Ferrari94221
10AlphaTauri/Honda RBPT211
Load More Related Articles
Load More In Aktualno
Subscribe
Obavijesti me o
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Check Also

Verstappenu rekordni osmi uzastopni pole position ispred dvaju vozača McLarena

Max Verstappen osvojio je osmi uzastopni pole position u Formuli 1 nakon što je bio najbrž…