Sebastian Vettel odvozio je najbrže vrijeme i na trećem slobodnom treningu za VN Italije u Monzi koji se vozio na suhoj stazi, a Lewis Hamilton uspio je razdvojiti dva Ferrarija i završiti drugi sa samo osam stotinki zaostatka.

Ferrari je vodio većinu trećega treninga i jedno vrijeme su bili i prvi i drugi prije nego je Hamilton u svom posljednjem pokušaju na supersoftu odvozio krug samo 0.081 sekundi sporiji od Vettela i ugurao se između dva Ferrarija uoči kvalifikacija za VN Italije.

Bottas je još jednom bio puno sporiji od momčadskog kolege s čak pola sekunde zaostatka za Hamiltonom, a Verstappen je u Red Bullu kasnio 0.276 sekundi za Bottasom na petom mjestu.

Magnussen je bio najbrži izvan kruga triju najjačih momčadi na šestom mjestu s 1.502 sekunde zaostatka, a Ocon u Racing Point Force Indiji bio je tek 0.042 sekunde sporiji od Danca i najavio blisku s Haasom u Q3.

Ricciardo, koji će startati posljednji zbog novoga motora i neće voziti Q2 kako bi imao slobodu odabira guma, bio je osmi najbrži u drugom Red Bullu, tri tisućinke ispred Leclerca i 0.047 tisućinki ispred Grosjeana u drugom Haasu koji zatvara krug top10.

Perez je nakon prelaska preko ležećih policajaca oštetio bolid nakon čega se žalio na podupravljanje i završio je tek 11. najbrži, četiri desetinke iza Ocona, a Gasly je još jednom bio brži od dva vozača Toro Rosso Honde na 12. mjestu i 2.1 s zaostatka.

Renault se nije činio kao kandidat za Q3 jer su Sainz i Hulkenberg bili tek 13. i 19. najbrži, a Hulkenberg je imao problem s DRS-om nakon što se u boks vratio s otvorenim stražnjim krilom.

Ericsson je nakon jučerašnjeg sudara odvozio 25 krugova, najviše od svih vozača, i završio 16. najbrži, pet stotinki ispred Alonsa u McLarenu.

Williamsovi vozači bili su 14. i 15. iako je FW41 bio brži tek od McLarena MCL33 ukoliko gledamo samo brže vozače pojedine momčadi.

Kvalifikacije su na rasporedu u 15:00.