Sebastian Vettel ostao je najbrži do kraja drugoga dana drugoga testa nakon što je ujutro postavio najbolje ovogodišnje Ferrarijevo vrijeme na testiranjima, a Lewis Hamilton je zbog kvara na motoru odvozio samo 14 krugova u poslijepodnevnom dijelu.

Vettel je na najmekšim C5 Pirellijevim gumama odvozio 1:16.841, 1.1 s sporije od Bottasa prošloga tjedna, a ukupno je odvozio 145 krugova u Ferrariju SF1000.

Mercedes je imao puno lošiji dan budući da je Bottas zbog vremenskih uvjeta ujutro odvozio 47 krugova, a Hamilton je zbog problema s motorom dodao još samo 14 krugova za ukupno najlošiji dan za svjetske prvake (ukupno 61 krug).

Hamilton je na stazu izašao tek sat vremena poslije početka poslijepodnevnoga dijela, ali je uspio odvoziti samo 14 krugova prije nego mu se ugasio motor nakon petoga zavoja nakon čega je ubrzo stao pokraj staze.

To je uzrokovalo jedinu crvenu zastavu u poslijepodnevnom dijelu, nakon tri prekida u jutarnjem dijelu, a Hamilton je završio posljdnji s najbržim krugom 1:22.4 na C3 gumama.

Drugi dan započeo je u mokrim uvjetima pa su vozači na stazu izašli na intermediate gumama, ali kasnije se staza dovoljno osušila za vožnju na gumama za suho.

Verstappen, Bottas i Vettel izgubili su kontrolu u petom zavoju, Verstappen i Bottas na kočenju, a Vettel na ubrzanju, pri čemu su Verstappen i Vettel izazvali drugu i treću crvenu zastavu.

Sebastian Vettel Ferrari SF1000 Barcelona Test 2 Day 2 front C3 Pirelli Photo Ferrari

Prvu je uzrokovao Giovinazzi u Alfa Romeu koji se izvrtio u četvrtom zavoju, udario u zid stražnjim krilom i prvi dio dana završio sa samo 16. krugova i pretposljednjim najbržim vremenom. Talijan se uspio vratiti u boks, ali je, kao i Vettel, pritom nanio puno šljunka na stazu zbog čega je trening morao biti prekinut.

Stroll je nastavio s dobrim vremenima za Racing Point na ovogodišnjim testiranjima – danas je bio treći najbrži, 0.277 s iza Vettela na stupanj tvrđim C3 gumama – a između njega i Vettela smjestio se Gasly u AlphaTauriju koji je poslijepodne odvozio 1:17.066 na C5 gumama.

Latifi je nakon jučerašnjih problema s Mercedesovim motorom odvozio čak 160 krugova, najviše od svih vozača, i završio na ohrabrujućem trećem mjestu za Williams, 0.472 s iza Vettela na stupanj tvrđim gumama.

Norris je bio peti za McLaren, 0.260 sekundi iza Latifija, ali s dva stupnja tvrđim gumama, dok je Verstappen završio šesti, također na C2 mješavini, u temeljito dorađenom RB16 s novim aero paketom.

Bottas i Ocon završili su sedmi i osmi najbrži nakon što su vozili samo u jutarnjem dijelu, a Magnussen je bio deveti za Haas uz 111 krugova za VF-20.

Albon je bio šest desetinki sporiji od Verstappena na C2 gumama te je završio deseti ispred Ricciarda koji je poslijepodne preuzeo R.S.20 od Ocona i završio 11., četiri desetinke iza momčadskog kolege. Ni Red Bull ni Renault danas nisu uspjeli odvoziti 100 krugova.

Giovinazzi je bio pretposljednji za Alfa Romeo uz 92 kruga, a posljednji je bio Hamilton s najmanjim brojem krugova.

Posljednji dan predsezonskih testiranja na rasporedu je sutra.