Sebastian Vettel je na današnji dan 2017. slavio na VN Monaka u kojoj je kroz boks prestigao momčadskog kolegu Kimija Raikkonena, a dvojac je Ferrariju donio prvu pobjedu u Monaku od 2001.

Vettel je pobijedio Raikkonena dužim ostankom na stazi na ultrasoft gumama na kojima je odvozio pet krugova više, a treći je završio Daniel Ricciardo u Red Bullu koji je kroz boks pobijedio Bottasa.

Valtteri Bottas izgubio je jedno mjesto u odnosu na start i završio je četvrti u dosad najlošijoj utrci za Mercedes ove sezone na kojoj su osvojili samo 18 bodova, a peti je završio Verstappen u drugom Red Bullu.

Carlos Sainz ostvario je rezultat sezone za Toro Rosso na šestom mjestu, a Lewis Hamilton uspio se probiti do sedmoga mjesta nakon starta s 13. mjesta i osvojiti šest bodova, ali njegov zaostatak za Vettelom sada iznosi 25 bodova.

Grosjean je osvojio četiri boda za Haas osmim mjestom ispred Masse u Williamsu i drugoga vozača Haasa Kevina Magnussena.

Start VN Monaka 2017.

Jenson Button na tužan je način okončao svoju F1 karijeru nakon što se u 60. krugu zabio u Wehrleina kasnim kočenjem u zavoju Portier čime je njegov Sauber prevrnuo na bok, srećom bez posljedica po njemačkog vozača.

Raikkonen je dobro startao, Vettel je zadržao drugo mjesto, a Bottas se obranio od Red Bullovih vozača. Kimi je prvi ušao u boks od vodećih vozača u 34. krugu i ultrasoft zamijenio supersoftom, a Vettel je gume promijenio u 39. krugu i vratio se ispred Raikkonena nakon nekoliko sjajnih brzih krugova prije ulaska u boks.

Vettel, Raikkonen, Ricciardo i Bottas na prva četiri mjesta nisu mijenjali gume za vrijeme sigurnosnog automobila zbog sudara Wehrleina i Buttona, a jedini koji je to učinio bio je Max Verstappen u Red Bullu.

Jolyon Palmer završio je 11. u Renaultu nakon što je Hulkenberg bio prvi vozač koji je odustao na današnjoj utrci, a osim njega odustali su i svi vozači Saubera i McLaren Honde.

Vozači Force Indije prvi puta ove sezone nisu osvojili nijedan bod nakon što su današnju utrku završili na 12. i 13. mjestu, a Kvyat u Toro Rossu bio je 14. nakon što ga je Perez na svježim gumama pokušao prestići šest krugova prije kraja u zavoju Rascasse u borbi za deveto mjesto.

Perez je dobio kaznu od 10 sekundi i dva kaznena boda, ali Kvyatu i Toro Rossu to neće nadoknaditi izgubljene bodove.

Lance Stroll završio je 15. i posljednji od vozača koji su došli do cilja, ali s čak 7 krugova zaostatka.

Iduća utrka vozi se za dva tjedna u Kanadi.

Vozača u vodstvu:
 2 (Vettel 45 krugova, Raikkonen 33 kruga)
Prijeđena udaljenost u utrci: 1414 krugova (90.6%), 4719 km
Prijeđena udaljenost u GP vikendu: 4155 krugova, 13 865 km
Najveća brzina: 292.7 km/h (Ocon)
Sigurnosni automobil: 1 izlazak (7 krugova)

Učitaj još iz Povijest

1 Komentar na "Na današnji dan 2017. – Vettel pobjednik VN Monaka, Ferrari 1-2"

Sortiraj od:   najnovijeg | najstarijeg | s najviše glasova
FerrariHR
Pretplatnik

Bravo Ferrari,bravo momci. Samo tako dalje o svi zadovoljni?

Na današnji dan 2008. Hamilton slavi u Kini, slijedi finale u Brazilu!

Na današnji dan 2008. Lewis Hamilton pobijedio je na pretposljednjoj utrci prvenstva u Kin…